REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Maliński: Niech żyje Armia Krajowa!

259

Dzisiaj, 14 lutego, jak co roku obchodzimy rocznicę powstania Armii Krajowej. W czasie II Wojny Światowej, kiedy to inne państwa tworzyły rządy kolaboracyjne i ochotnicze Legiony SS, Polacy powołali do życia Państwo Podziemne że wszystkimi jego komórkami – z siłami zbrojnym włącznie. Warto o tym pamiętać także dzisiaj, kiedy obce państwo w wyniku agresji dyplomatycznej próbuje nazwać nas współsprawcami Holocaustu.

Nie chciałbym pisać o sukcesach i porażkach partyzantów, zasadności ich walki czy też ogólnej zdolności bojowej z starciach z okupantami. Dalece bardziej interesuje mnie duchowy i ideowy wpływ na teraźniejszość bohaterów tamtych walk; a także czlowieka, którego imienia i nazwiska spadkobiercą jestem.

Życie to generalnie odcienie szarości. Ale znajdziemy też w nim sytuacje czarno-białe. Podobnie było wówczas. Źli, reprezentujący szatańskie ideologie agresorzy, pragnący unicestwić mój naród okupanci kontra oddziały partyzanckie reprezentujące sobą konkretny : naród wiarę i tożsamość. Katalog wartości i słusznych spraw, o które nie można było nie walczyć, w obronie których nie można było nie stanąć. Niestety, dzisiaj również wciąż znajdują się ludzie, którzy plują z pogardą na żołnierzy tamtych dni. Drwią z “partyzantów z wyciętego lasu”.

Reklama / Advertisement

Są to najczęściej jednostki wynarodowione i poddane solidnej propagandzie. Typowe egzemplarze tzw. Homo Sovieticus. Ale linia sporu przebiega gdzie indziej. Tutaj idzie o coś więcej. O to, z jakim światem Ty, drogi czytelniku utożsamiasz się. Plując na kogoś, używając języka bierutowskiej propagandy mniej lub bardziej utożsamiasz się że światem, który język ten stworzył. Nieludzkim , okupacyjnym stanem przywiezionym na sowieckich czołgami i wprowadzonym za pomocą terroru i przemocy. Światem, w którym nie ma Boga, ojczyzn ani żadnego horroru. Legitymizujesz rzeczywistość materialistycznej ideologii będącej zaprzeczeniem kraju i cywilizacji, w której to dorastałeś. Podświadomie odrzucasz wartości, które stały u jej fundamentów.

Stoisz w jednym szeregu z najgorszym : mordercami, gwałcicielami, złodziejami i kłamcami. Czy tego tak naprawdę chcesz? Bo widzisz tutaj nie idzie o jakieś rekonstrukcyjne teatrzyki i narodowy mesjanizm. Tutaj chodzi o pewną deklarację opowiedzenia się po jednej że stron, które wówczas stanęły do walki, która na wieluwielu płaszczyznach w sensie duchowym i umyslowym trwa do dziś. Dlatego też co by nie mówili – zawsze broń honoru Armii Krajowej- bo tutaj nie chodzi o jakaś organizację zbrojną, ale o coś znacznie ważniejszego .

W kontekście lokalnym:
A jeśliby ktoś z tzw. Mniejszości Niemieckiej próbował w załgany sposób odnosić się do dzisiejszej rocznicy, to mam mu do powiedzenia jedną rzecz:
– Nawet jeśli dzisiaj wydaje Ci się, że jesteś dumnym Niemcem z polskim nazwiskiem, mówiącym w domu polskimi gwarami, mieszkającym od pokoleń na Górnym Śląsku to jesteś w błędzie . Z Niemcami w mundurach ze swastyką to moj dziadek walczył. Ty, to co najwyżej jesteś pospolity zdrajca i V kolumna, która sprzedała godność za paszport RFN i państwowe dotacje.

Niech żyje Armia Krajowa!

Reklama / Advertisement

Michał Maliński – członek Rady Politycznej Ruchu Narodowego

Reklama / Advertisement