Magdalena Biejat odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny [WIDEO]

.
Posłanka Lewicy Magdalena Biejat została dzisiaj rano odwołana z funkcji przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Na nową przewodniczącą wybrano Urszulę Rusecką z PiS. Głosowanie poprzedziła burzliwa debata i polemiki między posłami PiS i Lewicy.

– Poglądy polityczne, która prezentuje pani Magdalena Biejat w licznych wywiadach dziennikarskich, m.in. w sprawie modelu rodziny, nie są podzielane przez większość naszego społeczeństwa. Wypowiedzi te rezonują w opinii społecznej i wywołują niezadowolenie wielu obywateli, że głosi je przewodnicząca komisji, w której zapadają decyzje o polityce państwa wobec rodzin – powiedziała Teresa Wargocka, posłanka PiS.

REKLAMA/Advertisement

Zdaniem Krzysztofa Gawkowskiego z Lewicy  uzasadnienie wniosku o odwołanie przewodniczącej komisji to „intencjonalna, brudna, bezpardonowa gra polityczna uprawiana przez Prawo i Sprawiedliwość”.

Stanowczo w obronie klubowej koleżanki wypowiadał się też Adrian Zandberg.

REKLAMA/Advertisement

Biejat w 2015 r. wstąpiła do Partii Razem (przemianowanej w 2019 na Lewica Razem); zasiadła w radzie okręgu warszawskiego. W wyborach samorządowych w 2018 r. kandydowała do rady dzielnicy Praga-Północ z list KWW Jana Śpiewaka – Wygra Warszawa. W wyborach parlamentarnych uzyskała mandat poselski, startując z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu warszawskim i otrzymując 19 501 głosów.