Niemiec spuścił psy na kłócących się z nim w parku Syryjczyków. Jeden nich pogryziony trafił do szpitala [WIDEO]

W tej historii na pewno wiadomo, że przydarzyła się kilka dni temu w Magdeburgu (stolicy landu Saksonia-Anhalt). 23-letni Niemiec wybrał się z dwoma psami na spacer do parku. Na podobny pomysł (ale oczywiście bez “nieczystych” zwierząt) wpadła też mieszana grupa syryjskich uchodźców.

Według jednej wersji – lansowanej przez liberalne media (np. “Der Spiegel” ) – to Niemiec jako pierwszy zaczął wyzywać grupę muzułmanów. Według innych źródeł, z jakiegoś powodu to kilku Syryjczyków miało o coś pretensje do Niemca. Ten ostatni w pewnym momencie poczuł się zbytnio zagrożony i spuścił ze smyczy swoich czworonożnych przyjaciół. Psy dopadły jednego z Syryjczyków, który nie dość szybko wziął nogi za pas. Zanim właściciel opanował je, zdążyły dotkliwie pogryźć swoją ofiarę. Uchodźca trafił do szpitala, a właściciel psów został okrzyknięty przez media “rasistą”.

Niemiec oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak został później zidentyfikowany przez policjantów. Zabrano mu jego psy i na jakiś czas umieszczono je w schronisku. Nie został jednak na razie aresztowany, śledczy szukają więcej świadków.

REKLAMA/Advertisement

Brak obrazka