Macierewicz: „Szczęść Boże” Grzegorza Brauna jest jak Matka Boska w klapie Wałęsy [WIDEO]

Zdaniem byłego ministra obrony narodowej, “nie ma i nie będzie w Polsce prorosyjskiej prawicy. Jest w Polsce grupa polityków wywodzących się ze środowiska pana Romana Giertycha, która próbuje wykorzystać polską myśl patriotyczną do tego celu. Ale ta manipulacja nigdy nie udawała się w przyszłości i nie uda się także teraz. Nie ma prorosyjskiej myśli niepodległościowej, bo współczesna Rosja jest formacją kontynuującą doświadczenia sowieckie”.

W „Wywiadzie z chuliganem” TV Republika i Radia Poznań Antoni Macierewicz przyrównał będące charakterystycznym dla Grzegorza Brauna – jednego z liderów Konfederacji – pozdrowienie „Szczęść Boże” do wizerunku Matki Boskiej, noszonego w klapie przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę.

REKLAMA/Advertisement

– W przypadku Wałęsy miało wbić w świadomość społeczną: to jest przywódca katolicki z Matką Boską w klapie. I to jest bardzo podobne w przypadku pana, o którym mowa – oświadczył Macierewicz, dodając że Braun “zwalcza odbudowę myśli patriotycznej Wojska Polskiego w swoich wypowiedziach”, co “jest charakterystyczne dla operacji, jakie Rosjanie chcą na Polsce wykonać”.

Kilka dni temu, wskutek awarii Facebooka, mogliśmy się dowiedzieć, że profil publiczny byłego szefa MON prowadzi Edmund Janniger, który jako 20-latek został zatrudniony jako doradca Antoniego Macierewicza w Ministerstwie Obrony Narodowej

REKLAMA/Advertisement