Macierewicz: Konfederacja wypromowała się radykalnymi hasłami ale w praktyce stanęła po stronie PO i Lewicy

Antoni Macierewicz – marszałek senior Sejmu wystąpił w TV Trwam. Po krótkim omówieniu sukcesu wyborczego Lewicy, wyraził opinię nt. Konfederacji, mówiąc iż w parlamencie pojawiło się „jeszcze jedno nowe, bardzo ważne i potencjalnie optymistyczne zjawisko”.

– 7 procent wprowadziło 11 liderów do Sejmu, którzy mieli reprezentować bardzo radykalny, prosty, jasny interes niepodległościowy, narodowy, katolicki Rzeczypospolitej Polskiej – stwierdził Macierewicz, narzekając jednak iż przeprowadzone w piątek w izbie niższej  głosowanie ws. nowelizacji ustaw sądowych „pokazało, że w sytuacji, w której w istocie ważyła się suwerenność Polski (…), to ludzie Konfederacji, na których głosowano, jako na patriotyczną formację, stanęli przeciwko temu”.

REKLAMA/Advertisement

– To było pokazanie, jakie są rzeczywiste intencje tych polityków. Wypromowali się radykalnymi hasłami, ale w praktycznym działaniu politycznym stanęli po stronie Platformy Obywatelskiej i po stronie Lewicy – orzekł były szef MON.

– To niesłychanie ważne zjawisko, bo przecież młodzież, która na nich głosowała to najlepsi synowie i córki polskiej ziemi. To są ludzie bardzo patriotyczni, tylko z małym rozeznaniem rzeczywistości – dodał.  – Poczekajmy, jak będzie dalej. Nie wszystkich należy traktować wszystkich w jednakowy sposób. Jednak przyjmuję to zachowanie jako ostrzeżenie co do ich rzeczywistych intencji i ich rzeczywistej polityki

REKLAMA/Advertisement

Jeszcze w czwartek wszyscy obecni na sali posłowie Konfederacji zagłosowali ws. wydłużenia czasu wystąpień klubowych i niesienia limitu pytań tak samo jak posłowie Koalicji Obywatelskiej, PSL i Lewicy. Dało to asumpt portalowi TVP Info do zamieszczenia artykułu pt. “„Banda czworga”? Konfederacja z KO, Lewicą i PSL za zablokowaniem ustawy o sądach”. Slogan „Banda czworga” jest często używany w propagandzie Konfederacji, ale z myślą o PiS, KO, Lewicy i PSL.

Za uchwaloną w piątek nowelizacją ustaw sądowych głosowali posłowie klubu PiS. Klub Konfederacja wstrzymał się od głosu. 

REKLAMA/Advertisement