Maciej i Roman Giertychowie radzą elektoratowi Konfederacji, jak zagłosować w II turze: “Trzeba wyrzucić PiS z Pałacu Prezydenckiego”

Dawno nie widziany w przestrzeni publicznej prof. Maciej Giertych opublikował wczoraj wskazówkę dla elektoratu partii, której lata temu był liderem. Członek i wiceprzewodniczący Prymasowskiej Rady Społecznej (1986–1989), poseł na Sejm IV kadencji oraz deputowany do Parlamentu Europejskiego VI kadencji w 1989 r. zakładał Stronnictwo Narodowe, odwołujące się nazwą do przedwojennej partii politycznej. W 2005 r. był oficjalnym kandydatem Ligi Polskich Rodzin w wyborach prezydenckich, został jednak wycofany przed I turą. W życiu publicznym udziela się nadal jego syn. Mec. Roman Giertych był liderem Młodzieży Wszechpolskiej i w w latach 2006–2007 wiceprezesem Rady Ministrów i ministrem edukacji narodowej w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Dzisiaj jest nieubłaganym wrogiem dawnego koalicjanta.

– Dzisiaj Zarząd Główny LPR (mojej byłej partii) podjął uchwałę o poparciu Rafała Trzaskowskiego w II turze wyborów prezydenckich. Myślę, że stanowisko to może być dla byłych wyborców LPR, którzy w dużej części stanowią dziś elektorat Konfederacji bardzo ważne. Mam nadzieję, że wszyscy pomimo różnic politycznych i światopoglądowych stawią się masowo w lokalach wyborczych i wyrzucą PiS z Pałacu Prezydenckiego – napisał na Facebooku mec. Roman Giertych.

REKLAMA/Advertisement

– Obecna władza jest szkodliwa. Fundamentalnym tematem sporu, toczonego w Polsce od pięciu lat, jest łamanie trójpodziału władz przez PiS, które, używając władzy ustawodawczej i wykonawczej, konsekwentnie zmierza do politycznego podporządkowania sobie władzy sądowniczej, czyli faktycznego zniszczenia niezależności sądów i niezawisłości sędziów, co cywilizacyjnie przenosi nas na wschód, gdzie obywatel nie ma praw, tylko obowiązki w rozumieniu podległości – zawłaszczonemu przez partię i jej wodza – Państwu – głosi komunikat LPR. – Zwracamy się z gorącym apelem do członków i sympatyków Ligi Polskich Rodzin oraz pozostałych Rodaków dobrej woli, wszystkich odpowiedzialnych i zatroskanych o losy Ojczyzny, którym na sercu leży dobro, rozwój i lepsza przyszłość Polski! 12 lipca br. głosujemy solidarnie i powszechnie na Rafała Trzaskowskiego, kandydata opozycji obdarzonego największym poparciem i zaufaniem w I turze wyborów, który gwarantuje przerwanie antykonstytucyjnych rządów PiS, a faktycznie Kaczyńskiego, powrót Państwa prawa, wolności obywatelskich i poczucia wspólnoty oraz zrozumienie wielkiej roli samorządów i organizacji społecznych (…) – Zachęcamy wszystkich Rodaków do postaw politycznej dojrzałości i obywatelskiej odpowiedzialności w obliczu jakże ważnego aktu – wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uczyńmy wszystko, aby obchody 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. – „Cudu nad Wisłą” – świętować już z Prezydentem Rafałem Trzaskowskim, na fundamencie Państwa prawa, przestrzegania Konstytucji, w atmosferze odbudowywania narodowej zgody oraz odzyskiwania należnego nam miejsca na arenie międzynarodowej. Bądźmy godnymi spadkobiercami Bohaterów 1920 r. oraz wiernymi wykonawcami ich testamentu w dzisiejszej rzeczywistości naszej Ojczyzny! Odrzućmy wschodnie (turańskie) metody sprawowania władzy, kiedy cała Ojczyzna ma służyć jednej, stojącej ponad prawem, partii! Powróćmy do zachodnich (łacińskich) wzorców, kiedy wszystkie stronnictwa służą Ojczyźnie, a prawo jest równe dla każdego! Taka jest istota tych wyborów, a ich ranga bardzo wysoka, dla przyszłości Polski i wolności Polaków!

Opublikowany w sobotę wieczorem apel jest bardzo popularny na Facebooku ale czy na pewno wśród zwolenników Konfederacji?

REKLAMA/Advertisement

LPR popiera Trzaskowskiego.Dzisiaj Zarząd Główny LPR (mojej byłej partii) podjął uchwałę o poparciu Rafała…

Gepostet von Roman Giertych – strona oficjalna am Samstag, 4. Juli 2020

REKLAMA/Advertisement