M. Jurek wzywa rząd: Wypowiedzieć genderową Konwencję Stambulską!

Eurodeputowany i były marszałek Sejmu Marek Jurek wezwał rząd Prawa i Sprawiedliwości do jak najszybszego wypowiedzenia wciąż obowiązującej Konwencji Stambulskiej, która jest akceptacją ideologii gender. Polityk powiedział, że jest to dokument rewolucyjny, a Polska powinna tworzyć koalicję sprzeciwu wobec lewicowej ideologii.

– To musi być akt, który Rzeczpospolita podejmie niezwłocznie – wzywał Marek Jurek w czasie Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. Zaznaczył on, że konwencja ta jest elementem rewolucji, która wchodzi do naszych “szkół, przedszkoli i domów”.

REKLAMA/Advertisement

– Jest to konwencja, która w art. 12 i 14 jawnie mówi, że należy wykorzenić wszelkie wzory społeczne, obyczaje, stereotypy związane z rolą mężczyzny i kobiety w rodzinie, i społeczeństwie. To jest atak na cywilizację chrześcijańską, ale nie tylko. To jest atak na same podstawy cywilizacji ludzkiej – stwierdził polityk.

Według byłego lidera Prawicy Rzeczpospolitej, Polska znajdzie sojuszników, którzy poprą i również sprzeciwią się lewicowej ideologii. Jego zdaniem rząd powinien tworzyć dokument, który byłby przeciwieństwem dla “genderowej konwencji”. Miałby on chronić przed ideologią gender oraz promować porządek oparty na tradycyjnej rodzinie i poszanowaniu życia ludzkiego.

REKLAMA/Advertisement

Zdaniem Marka Jurka takim dokumentem mogłaby być Międzynarodowa Konwencja Praw Rodziny. Europoseł mówi, że byłby realny element odbudowy cywilizacji chrześcijańskiej w Europie, “nie tylko w postulatach i spotkaniach, ale w tworzeniu dokumentów międzynarodowych w odbudowywaniu moralnej równowagi w Europie”.

za: pch24.pl

REKLAMA/Advertisement