REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Luty: 100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości [WIDEO]

299

– Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji – czytamy w opublikowanym niedawno apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Przeżywamy rok jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości. Nasi przodkowie mieli aspiracje, aby wydźwignąć Polskę z niewoli ku niepodległości. Odrodzenie niepodległej Polski wymagało ofiarnej walki i wytrwałej pracy na różnych polach. Wielu bohaterów tamtych czasów zdawało sobie sprawę, że troska o trzeźwość Polaków jest fundamentem walki o niepodległość. Stanowi także podstawę jej utrzymania. I chociaż sto lat temu spożywaliśmy zaledwie 1 litr czystego alkoholu rocznie na osobę, to troska o trzeźwość Narodu była priorytetem w działaniach wielu polskich patriotów, chociażby generała Józefa Hallera, abstynenta, aktywnego działacza na rzecz trzeźwości – napisali hierarchowie.

O tej kwestii z Michałem Jelonkiem rozmawiała w studiu Mediów Narodowych Edyta Luty z Narodowej Organizacji Kobiet.

Reklama / Advertisement

– Akcja Episkopatu zachęca do życia w trzeźwości nie tylko w sierpniu, ale przez 100 dni – stwierdziła działaczka. – Post czyli wyrzeczenie się czegoś w imię większego dobra ma wartość.

Reklama / Advertisement