Łukaszenka: “W Grodnie już wywieszają polskie flagi! To niedopuszczalne!”

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka ogłosił kolejne decyzje podczas wczorajszego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa, w którym wzięli udział szefowie regionów za pomocą wideo-konferencji. Szczegółowe instrukcje zostały wydane w różnych kierunkach i dotyczą stabilizacji sytuacji w kraju: zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania porządku publicznego, stabilnej pracy przedsiębiorstw i organizacji, działań medialnych, informowania zagranicznych liderów o sytuacji na Białorusi – informuje agencja Belta.

Białoruski prezydent kontynuuje linię robienia wrogów z Litwy i Polski.

REKLAMA/Advertisement

– Polecam Komitetowi Bezpieczeństwa Przygranicznego (…) aby wzmocnił ochronę granicy państwowej na całym obszarze, aby uniemożliwić bojownikom wejście na Białoruś, dostarczanie broni, amunicji, pieniędzy z innych krajów w celu sfinansowania zamieszek. Widzimy, że te pieniądze idą – powiedział. – Ministerstwo Obrony powinno zwrócić szczególną uwagę na przemieszczanie się wojsk NATO na terytorium Polski i Litwy. Musimy śledzić kierunek ich ruchów i plany.

–  W Grodnie już polskie flagi wywieszają. To niedopuszczalne. I podobne rzeczy będą ucinane w sposób zdecydowany – dodał.

REKLAMA/Advertisement

Inne źródła nie potwierdzają, iż coś takiego ma miejsce.

To miasto obwodowe leży w pobliżu granicy z Polską. Jest siedzibą Związku Polaków na Białorusi i polskiego konsulatu generalnego. Polacy stanowią ok. 25 proc. populacji liczącego ok. 370 tys. mieszkańców Grodna.

REKLAMA/Advertisement