REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Lubuskie: Polacy pobici przez amerykańskich żołnierzy

950

W piątek w nocy trzej mieszkańcy tego Skwierzyny w woj. lubuskim zostali pobici przez amerykańskich żołnierzy . W tamtejszym garnizonie od 2016 r. stacjonował batalion wsparcia pancernej brygady z USA w sile kilkuset żołnierzy 64. batalionu wsparcia pancernej brygady z Kolorado.

Amerykanie zajmują się logistyką i zaopatrzeniem. Zajmują część obiektów garnizonu, pospołu z 35. dywizjonem rakietowym Obrony Powietrznej wchodzącym w skład 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. W czerwcu b.r. do Skwierzyny przyjechali żołnierze 1. Brygady Kawalerii “Iron Horse” z Teksasu.

O incydencie poinformował portal miedzyrzecz.naszemiasto.pl, który potwierdził zajście na policji. Rzeczniczka komendy powiatowej policji w Międzyrzeczu asp. Justyna Łątowska poprosiła jednak o kontakt z prokuraturą.

Reklama / Advertisement

– Ze względu na dobro postępowania, na tym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji o zdarzeniu. Mogę tylko potwierdzić, że część jego uczestników to prawdopodobnie amerykańscy żołnierze, którzy stacjonują w tym mieście. Nikt w tej sprawie nie usłyszał jeszcze zarzutów. Poszkodowani to mieszkańcy Skwierzyny – poinformowała zastępca prokuratora rejonowego prok. Renata Szynszewska

za: miedzyrzecz.naszemiasto.pl

Reklama / Advertisement