REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Lubuskie: Nielegalni imigranci zatrzymani w okolicach Świecka. Chcieli dostać się do Niemiec.

419

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w okolicach Świecka trzech nielegalnych imigrantów oraz Polaka, który próbował przemycić ich samochodem osobowym do Niemiec. Przybysze nie mieli przy sobie żadnych dokumentów i twierdzą, że są Wietnamczykami.

– Do zatrzymania doszło w poniedziałek wieczorem niedaleko byłego przejścia granicznego w Świecku – powiedziała Natalia Żabka z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Obcokrajowcy przewożeni byli oplem na polskich numerach rejestracyjnych. Kierował nim 28-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Natalia Żabka informuje, że może wylądować za kratkami za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy:

Reklama / Advertisement

– Za pomaganie w nielegalnym przekroczeniu granicy grozi mu teraz do trzech lat więzienia – poinformowała przedstawicielka Straży Granicznej. Dodała, że jest to kolejny taki przypadek. Prawie zawsze, obywatele Wietnamu przewożeni są z centralnej Polski przez mieszkańców Mazowsza.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają tożsamość obcokrajowców i historię ich pobytu w naszym kraju. Do końca tych procedur przebywać będą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców. Za nielegalne przekraczanie granicy grozi im kara pozbawienia wolności do lat trzech.

za: radiomaryja.pl

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement