Lubnauer: Nie ma większych różnic między Hołownią, Biedroniem a Bosakiem. Kidawa-Błońska wyróżnia się tym, że jest kobietą [WIDEO]

– W tej chwili, jak patrzę na kandydatów na prezydenta, to Małgorzata Kidawa-Błońska wyróżnia się na ich tle chociażby tym, że jest kobietą. To jest ważny element. Jak przyglądam się całej reszcie, oni są w podobnej grupie wiekowej, myślę, że bardzo wiele Polaków ich nie odróżnia specjalnie: Hołownię, Biedronia, Kosiniaka-Kamysza i Bosaka. (…) Jeżeli spojrzymy na poglądy Hołowni, Kosiniak-Kamysza i Bosaka, to one również są bardzo zbieżne i podobne do Andrzeja Dudy – stwierdziła dzisiaj w Porannej rozmowie w RMF FM Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca Koalicji Obywatelskiej.

Część rozmowy poświęcona była aborcji.

REKLAMA/Advertisement

– Uważam, że dla kobiet prawo decydowania o swojej płodności i reprodukcji jest jednym z praw człowieka. Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że nigdy nie zgodzi się na zaostrzenie obecnej ustawy, która jest rzeczywiście ustawą dość restrykcyjną. Nie mam żadnych wątpliwości, że jednym z zadań, o którym ona mówi, jest to, żeby zadbać o to, żeby prawa kobiet dotyczące realizacji ustawy z 1993 roku mogły być realizowane. Mamy regiony w Polsce, gdzie nie można ich realizować. Ja jestem zwolenniczką realizacji – oświadczyła Lubnauer.