REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Łotwa: Sejm uchwalił rezolucję do rządu, by ten nie podpisywał Paktu o Migracji ONZ

221

Wczoraj łotewski Sejm (Saeima) przyjął rezolucję, w której rząd Mārisa Kučinskisa został poproszony o odrzucenie Paktu o Migracji ONZ. 43 członków parlamentu głosowało za przyjęciem tej rezolucji, a 31 posłów głosowało przeciw.

Rezolucję poparli: narodowcy z Zjednoczenia Narodowego “Wszystko dla Łotwy!” – “Ojczyźnie i Wolności/Łotewskiego Narodowego Ruchu Niepodległości (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK), Związek Zielonych i Rolników (Zaļo un Zemnieku savienība, ZZS), Nowa Partia Konserwatywna (Jaunā konservatīvā partija, JKP) oraz Do kogo należy państwo (łot. Kam pieder valsts, KPV LV). Przeciw były: Socjaldemokratyczna Partia „Zgoda” (Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa”, SDPS), liberałowie z Dla Rozwoju/Za! (Attīstībai/Par!, AP) oraz Jedność (Vienotība).

Wcześniej rząd zgodził się wziąć pod uwagę głos Saeimy w sprawie łotewskiego poparcia dla Paktu o Migracji ONZ. Poseł Aleksandrs Kiršteins (LNKK) skrytykował dokument. Powiedział, że jest on wewnętrznie sprzeczny, prawnie niepoprawny i jest rujnujący dla narodu łotewskiego. Dagmara Beitnere-Le Galla z KPK LV podkreśliła, że “Łotwie nie można pozwolić na popełnienie samobójstwa” i dodała, że “nie ma uzasadnionej potrzeby dołączania do tak źle opracowanego paktu, który może mieć trwałe konsekwencje”. W rezolucji wspomniano również, że pakt nie jest odpowiednio przedstawiony i wyjaśniony społeczeństwu a jego podpisanie może naruszać ustawodawstwo Łotwy.

Reklama / Advertisement

Foto: president.lv

za:bnn-news.com

 

Tereny przygraniczne bez polskiego prawa?! To najnowszy, wyjątkowo groźny pomysł Brukseli …

Reklama / Advertisement

Reklama / Advertisement