W Londynie w ostatnich miesiącach zamordowano więcej osób niż w Nowym Jorku!

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy w stolicy Wielkiej Brytanii zamordowano więcej osób niż w uważanym za bardzo niebezpiecznym Nowym Jorku.

Obie aglomeracje miejskie mają podobną liczbę mieszkańców (około 8,5 milionów osób) i do tej pory nigdy nie zdarzyło się, by London wyprzedził w liczbie zabójstw amerykańskie miasto.

REKLAMA/Advertisement

W lutym w Londynie dokonano 15 morderstw, podczas gdy w Nowym Jorku 14. Podobna sytuacja miała miejsce w marcu, kiedy to w grodzie nad Tamizą zabito 22 osoby a w mieście nad rzeką Hudson – 21. O tym, że problem jest poważny zdają sobie sprawę włodarze Londynu. Statystyki są przy tym nieubłagane. W Londynie liczba zabójstw wzrasta systematycznie, podczas gdy w Nowym Jorku spada.

Gdyby ten niepokojący trend utrzymałby się, to pod koniec roku liczba osób zamordowanych w Londynie osiągnęłaby 120 i byłaby najwyższą od 2010 roku. Londyńska policja komentując opublikowane dane twierdzi, że mimo to Londyn jest jednym z najbardziej bezpiecznym miast na kuli ziemskiej, jeśli brać pod uwagę liczbę morderstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

REKLAMA/Advertisement

za: informacje24.co.uk