Łódź: Aresztowano Polaka za atak na Saudyjczyka. Powiedział mu: “Jak masz wybuchać, to u siebie”

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Łodzi, miejscowy sąd wydał nakaz aresztowania 33-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o “zastosowanie przemocy wobec obywatela Arabii Saudyjskiej z powodu jego przynależności narodowej i wyznaniowej”.

Arab doznał lekkich obrażeń ciała. Aresztowanemu Polakowi grozi kara do 5 lat więzienia. Poszkodowany jest obywatelem Arabii Saudyjskiej i studentem Uniwersytetu Medycznego. 8 stycznia b.r. idący wraz ze swoim kolegą w stronę jednej z galerii handlowych Arab usłyszał, że idący za nim mężczyzna przeklina. Odwrócił się do niego i w języku angielskim spytał, czy słowa te są skierowane do niego. Polak miał odpowiedzieć:

REKLAMA/Advertisement

– Jak masz wybuchać, to u siebie – po czym uderzył Araba w twarz.

– Treść wypowiadanych słów nie budzi wątpliwości, co do tego, że powodem agresji była przynależność narodowa i wyznaniowa. Kiedy zaatakowany mężczyzna leżał jeszcze na podłodze, napastnik się oddalił – skomentował ten incydent rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej, Krzysztof Kopania, cytowany przez PAP. – W wyniku zdarzenia obywatel Arabii Saudyjskiej doznał obrażeń ciała w postaci urazu nosa, które nie spowodowały naruszenia czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni.

REKLAMA/Advertisement

Czytaj również:

Na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim zapowiedziano budowę sponsorowanego przez Saudów Muzułmańskiego Centrum Kultury w Białymstoku [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

Oława (dolnośląskie): Policja zatrzymała dwóch mężczyzn za znieważenie Egipcjanina na tle narodowosciowym