Lobby homoseksualne to mit? Ta lista najbardziej wpływowych w Polsce osób LGBT mówi co innego [WIDEO]

“Ranking 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków LGBT+” został przygotowany przez portal Outy.pl, czyli jeden z wielu portali środowisk LGBT. I ta lista dobrze pokazuje, że nie ma dziedziny życia społeczno-kulturalnego w którym LGBT nie miałoby swojej reprezentacji, w którym nie odgrywałoby jakiejś roli.

W ten sposób to coraz silniejsze lobby zaczyna oddziaływać coraz skuteczniej również na opinię publiczną. Środowiska LGBT nie mają też od lat problemów w oddziaływaniu na polskie dzieci i młodzież, która indoktrynowana jest poprzez różnego rodzaju programy edukacyjne, przygotowane przez organizacje bezpośrednio deklarujące się jako organizacje mniejszości seksualnych bądź też organizacje działające na rzecz “praw człowieka”.

REKLAMA/Advertisement

Wracając zaś do wspomnianego rankingu. Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że na pierwszym miejscu tego rankingu jest Robert Biedroń – jego chłopak Krzysztof Śmiszek zajął w rankingu 51. miejsce) – który w wyborach samorządowych odniósł niewątpliwy sukces polityczny zostając prezydentem Słupska. Od lat to jeden z najbardziej aktywnych działaczy LGBT, założyciel i wieloletni prezes fundacji Kampania Przeciw Homofobii (KPH), jeden z wielu podobnych obficie finansowanych przez Fundację Batorego, której fundatorem jest George Soros. Zresztą na 2. miejscu rankingu jest obecny prezes KPH, Agata Chaber, co pokazuje, że ta instytucja odgrywa szczególnie ważną rolę w walce o “prawa gejów i lesbijek”.

3. miejsce w rankingu zajmuje Hubert Sobecki, którego organizacja “Miłość nie wyklucza” walczy o zmiany w polskim prawie na rzecz małżeństw jednopłciowych, co nazywane jest bałamutnie, wprowadzeniem równości małżeńskiej. Organizacja realizuje strategię wprowadzenia takich “małżeństw” do roku 2025. Zresztą to nie jedyna organizacja, która ma taki cel, a której działacze zostali docenieni przez Outy.pl. Miejsca od 40-43 przypadły działaczom “Koalicji na rzecz związków partnerskich”.

REKLAMA/Advertisement

Na liście nie brakuje również artystów, dziennikarzy, celebrytów czy gwiazd telewizyjnych, czyli osób, które poprzez mass media docierają ze swoim specyficznym przekazem do szerokich rzesz.

Na 15. miejscu jest Maciej Nowak, krytyk kulinarny, juror w programie “Top Chef”, a jednocześnie dyrektor artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu. Przypomnijmy, że na początku tego roku głośno się zrobiło, kiedy to Nowak wraz Wojciechem Amaro i małym chłopcem wystąpili w reklamie, która zachęcała do segregowania śmieci. Ministerstwo środowisko zablokowało ostatecznie tę szkodliwą kampanię społeczną, która de facto promowała w miękki sposób gender i homoseksualizm.

REKLAMA/Advertisement

W podobny sposób działają inne kampanie społeczne w które angażują się homoseksualiści. Jak chociażby kampania “XI. Nie porzucaj”, której już sam tytuł nawiązuje do Dziesięciu Przykazań. Tym zaś 11. przykazaniem ma być nieporzucanie zwierząt, tylko oddawanie ich na przechowywanie do hoteli dla psów lub schronisk. To właśnie w tej kampanii wziął udział Michał Piróg, gwiazda TVN, który we wspomnianym rankingu zajmuje 5. miejsce. To znamienne też dla środowisk lewicowych, homoseksualnych, że odwołują się one do Dekalogu, którego w ogóle nie przestrzegają. Inne kampanie społeczne w których Piróg był aktywny również broniły “praw zwierząt”. Jak chociażby kampania z roku 2011 w obronie kur rzekomo dręczonych na polskich farmach.

Michał Piróg w kłamliwej kampanii w obronie kur rzekomo dręczonych na polskich farmach, którą ilustrowały zdjęcia z farm… zagranicznych

Tuż za Pirogiem w rankingu znalazł się Arek Kluk, prezes Grupy Stonewall, stowarzyszenia skupiającego tzw. osoby LGBT+. Nie bez przyczyny prezes tego stowarzyszenia zajął tak wysokie miejsce w rankingu. Został doceniony przede wszystkim za to, że jego organizacja “jako pierwsza zorganizowała marsz równości, w którym wziął udział prezydent miasta”. Chodzi o marsz w Poznaniu w którym udział wziął prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Dla porównania tak ważna wydawałoby się postać dla tych środowisk, jak Anna Grodzka, znalazła się dopiero na 16. miejscu, wyprzedzając o jedno “oczko” Ygę Kostrzewę lesbijkę, której partnerka Anna Zawadzka, dokonała w tym roku profanacji Mszy Św. w kościele św. Anny w Warszawie, a następnie mówiła mediom, że na początku tego roku dokonała aborcji. Sama Zawadzka jednak, po tak spektakularnym sukcesie medialnym, nie znalazła uznania w oczach Outy.pl i nie znalazła się w setce najbardziej wpływowych ludzi LGBT.

Anna Zawadzka w rozmowie z Pudelkiem mówi o swojej aborcji

W zestawieniu umieszczono również osoby, które są właścicielami klubów dla gejów i lesbijek czy też portali internetowych skierowanych na te środowiska, a także organizatorów marszów równości. Co jak widać autorzy rankingu uznali za jedne z najważniejszych czynników integrujących mniejszości seksualne, dzięki czemu zintegrowane środowiska mają większą skuteczność działania i oddziaływania na zewnątrz.

REKLAMA/Advertisement

Doceniono również działalność takich osób jak Krzysztof Charamsa (69. miejsce), były ksiądz, który dokonał publicznego coming-outu przed kamerami tuż przed rozpoczynającym się w Watykanie Synodem nt. rodziny. Spektakl medialny jaki temu towarzyszył wskazywał, że akcja była dużo wcześniej szczegółowo zaplanowana. Dosyć daleko w rankingu, jak na tak znaną postać, uplasował się znany krytyk filmowy Tomasz Raczek (71. miejsce), jego partner, pisarz Marcin Szczygielski wylądował prawie 20 miejsc dalej (90.miejsce). Tuż za nim znalazł się Radomir Szumełda, polityk Platformy, który zasłynął tym, że wraz z Mateuszem Kijowskim zakłócał w Gdańsku uroczystości pogrzebowe “Inki” i “Zagończyka”. Znany działacz LGBTKrystian Legierski wydaje się, że również nie został specjalnie doceniony, bo zajął dopiero 56. miejsce w rankingu. Przed nim jest nawet aktor Jacek Poniedziałek (51. miejsce). Z innych znanych postaci na 28. miejscu znalazł się projektant mody Maciej Zień, a jego kolega po fachu Tomasz Jacyków na 100. miejscu zamyka cały ranking.

Patrząc na ten ranking, którego tytuł jest taki a nie inny, przyglądając się również celom wymienionych w tym artykule organizacji, trzeba jasno sobie powiedzieć, że istnieje bardzo silne lobby homoseksualne, że należy skończyć z mitem, że “homolobby nie istnieje”, że to jakiś wymysł prawicowych oszołomów. Istnieje, a celem tego homolobby jest dokonanie zmian w naszej kulturze oraz w prawie.

za: outy.pl