REKLAMA

Reklama

Lisiak o ustawie 447: Nie możemy się godzić na to, aby nas okradano i opluwano [WIDEO]

255

Ireneusz T. Lisiak to inżynier, absolwent Politechniki Krakowskiej, relegowany ze studiów polonistycznych za udział w protestach studenckich w 1968 r. Obecnie jest publicystą tygodnika “Myśl Polska” i członkiem Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. W 2011 r. odznaczony został Krzyżem Wolności i Solidarności. Niedawno ukazała się jego książka “Zakłamany Holokaust”.

– Media publiczne milczą nt. ustawy 447. Minister spraw zagranicznych udaje Greka i opowiada coś, co jest bardzo wątpliwe – powiedział w rozmowie z Mariuszem Piotrowskim z Mediów Narodowych. – Mamy przed czym się bronić. Odszkodowanie za mienie zniszczone zostało już raz zapłacone: przez Niemcy po rokowaniach toczących się w latach 1951-1953. Niezależnie od tego Polska podpisała 12 umów indemnizacyjnych i zwracała 12 krajom pozostawione w kraju mienie.

Publicysta zwrócił uwagę na zapisy takiejż umowy z USA, która stanowi że wszelkie roszczenia nie załatwione w terminie, mają być kierowane do rządu amerykańskiego.

Reklama

Reklama

– Ile razy można płacić za to samo? Poza tym, to nie Polacy dokonali zniszczeń tylko okupanci sowieccy i niemieccy – dodał Ireneusz Lisiak. – Nie zwracamy też uwagi na zabezpieczenia hipoteczne na nieruchomościach żydowskich. Tych hipotek nigdy nie wykupiono a transakcje te obciążone są odsetkami.

REKLAMA