Liderka włoskich narodowców na liście 20 postaci, które mogą kształtować świat w 2020 r. wg „The Times” [WIDEO]

Brytyjski dziennik „The Times” umieścił szefową narodowo-konserwatywnej partii Bracia Włosi (Fratelli d’Italia, FdI) Giorgię Meloni w gronie 20 postaci, które mogą „kształtować” świat w 2020 roku. Nazwisko włoskiej nacjonalistki pojawia się w artykule „Wschodzące gwiazdy: dwadzieścia twarzy, którym trzeba się przyjrzeć w 2020 r.”.

W wyborach parlamentarnych w 2018 r. Bracia Włosi wystartowali w ramach koalicji centroprawicy, która otrzymała najwyższe poparcie na poziomie około 37% głosów. FdI poparło po około 3,5% głosujących w wyborach do każdej z izb. Ugrupowanie wywalczyło łącznie około 50 mandatów w parlamencie z puli proporcjonalnej i większościowej. W 2019 r. Marco Marsilio został pierwszym należącym do partii prezydentem regionu, wygrywając z ramienia centroprawicowej koalicji wybory w Abruzji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku partia po raz pierwszy przekroczyła próg wyborczy z wynikiem 6,5 %, wprowadzając 6 deputowanych. W większości sondaży z grudnia ub.r. Bracia Włosi osiągają poparcie na poziomie ponad 10 %.

REKLAMA/Advertisement

Na te właśnie coraz lepsze wyniki badania opinii publicznej zwraca uwagę brytyjska gazeta, dodając iż jej partia “kradnie” zwolenników Matteo Salviniemu ale i Forza Italia Silvio Berlusconiego. Osobista popularność działaczki została podbita nagraniem, które skupiło się na jej deklaracji “Io sono Giorgia”, gdy zadeklarowała “Jestem Giorgia, jestem kobietą, jestem matką, jestem chrześcijanką” podczas demonstracji na Piazza San Giovanni w Rzymie 18 października ub.r. Klip ma już ponad 8 mln wyświetleń. 

REKLAMA/Advertisement