Liderka narodowców Braci Włochów: “Będziemy bronić Boga, kraju i rodziny! Jeśli mury są potrzebne, zbudujemy je!”

– Pierwszym środkiem, jaki ci panowie zaplanowali w Parlamencie jest ustawa Boldrini, która nadaje imigrantom automatyczne obywatelstwo – mówiła na współorganizowanym z Ligą Matteo Salvini’ego pod hasłem “Włoska Duma” przewodnicząca Braci Włochów (Fratelli d’Italia , FdI), Giorgia Meloni.

Laura Boldrini jest lewicową działaczką polityczną, byłą rzeczniczką wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców na Europę Południową. Zasłynęła stworzonym przez siebie projektem ustawy, nazywanej potocznie jej nazwiskiem, a które przyznaje obywatelstwo Włoch wszystkim dzieciom imigrantów urodzonym w tym kraju na zasadzie ius soli.

REKLAMA/Advertisement

– Mówią ci, że chcą nadać obywatelstwo cudzoziemskim chłopcom, którzy uczą się razem z naszymi dziećmi w naszych szkołach. Ale to nie prawda. Prawda jest taka, że ​​używają dzieci jako ludzkich tarcz, aby dać obywatelstwo każdemu, ponieważ tego chce propozycja Boldrini. A my mówimy „nie” i zebraliśmy już 100 tys. podpisów przeciwko temu, ponieważ obywatelstwa włoskiego nie można rozdawać – stwierdziła liderka narodowców. – Jeśli czujesz się urażony, widząc Krzyż lub Żłobek, to nie powinieneś tutaj żyć. Świat jest duży i pełen narodów islamskich, gdzie nie znajdziesz krzyża. Chrześcijanie są prześladowani, a ich kościoły zrównywane z ziemią, ale tutaj będziemy bronić tych symboli. Będziemy bronić tych kościołów! Będziemy bronić naszej tożsamości! Będziemy bronić Boga, kraju i rodziny!

– Zdecydowano, że Włochy powinny być obozem dla uchodźców w Europie. Zamiast tego marzę o innym rządzie i pewnego dnia zbudujemy rząd, który jasno powie: że nie możesz nielegalnie wyemigrować do Włoch. Do Włoch wchodzisz legalnie – nie wchodzisz nielegalnie. Nie ma wymówek… I nie cofniemy się – obiecała. – Jeśli mury są potrzebne, zbudujemy je. Jeśli potrzebne są blokady morskie, zorganizujemy je, tak jak powinniśmy już to zrobić. Zrobimy, co należy zrobić, aby powstrzymać nielegalną imigrację.

REKLAMA/Advertisement

za: ilgiornale.it