Liderka AfD ostrzega przed “całkowitym upadkiem Niemiec”: Straciliśmy kontrolę nad granicami!

W rozmowie z “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, przewodnicząca grupy parlamentarnej AfD w Bundestagu, Alice Weidel, ostrzega przed “całkowitym upadkiem Niemiec”.

– Nadal mamy nieograniczoną imigrację. Górny limit to tylko teoria. Niemieckie granice wciąż nie są zabezpieczone i ostatecznie to migranci z całego świata decydują o imigracji do Republiki Federalnej, ponieważ Republika Federalna całkowicie zaprzestała kontroli – powiedziała Weidel.

REKLAMA/Advertisement

Imigracja – zdaniem współzałożycielki Alternatywy – będzie nadal finansowana z pieniędzy publicznych.

– Pieniądze nie spadają z nieba. Niemcy nie zasługują na ten rząd, który okrada obywateli i pracowników. Jeśli będą nadal stosowane te zasady, doprowadzi to do całkowitego upadku Niemiec. Co to wszystko oznacza dla bezpieczeństwa wewnętrznego i dla społeczeństw sąsiadów Niemiec, chyba nie muszę tłumaczyć.

REKLAMA/Advertisement

– Nikt nie może wyjaśnić, dlaczego ktoś kto nigdy nie zapłacił składek naszemu systemowi społecznemu, nagle dostaje więcej niż emeryt, który płacił przez czterdzieści lat. Po prostu nie da się tego wyjasnić – dodała Weidel. – To społecznie niesprawiedliwe.

W zeszłym tygodniu również inny polityk AfD stał się głośny po wypowiedzeniu paru słów pod adresem kanclerz. Dr Gottfried Curio, również poseł do Bundestagu, w czasie debaty o bezpieczeństwo granic kraju zaapelował (bezskutecznie – przyp. red.) o “natychmiastowe wprowadzenie kompleksowych kontroli granicznych i usuwanie w przypadku nieautoryzowanego przekroczenia granicy.

REKLAMA/Advertisement

– Rząd Merkel przywiózł nam tu specjalistów od ataków z użyciem noża – mówił Curio. – Merkel powinna stanąć przed sądem.

za: faz.net