Lider “Solidarności” broni abp. Jędraszewskiego: „Wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył”

– Wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył – czytamy w liście przewodniczącego NSZZ “Solidarność” Piotra Dudy skierowanym w obronie arcybiskupa metropolity krakowskiego Marka Jędraszewskiego. Jego treść opublikował “Nasz Dziennik”.

– Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować na dusze, nasze serca i nasze umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił 1 sierpnia w krakowskiej Bazylice Mariackiej abp Jędraszewski. To kazanie stało się nie tylko asumptem do zmasowanego ataku środowisk lewicowych na hierarchę, ale i zmobilizowało wiele środowisk do obrony arcypasterza Krakowa.

Piotr Duda dziękuje “w imieniu własnym, ale też myślę większości członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego ‘Solidarność’ za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT+”. Słowa metropolity krakowskiego nazwał on “niezwykle ważnym i potrzebnym świadectwem”. Duda przypomina, że za to kazanie spotkało abp. Jędraszewskiego “mnóstwo ataków nienawiści, oszczerstw i gróźb”.

REKLAMA/Advertisement

– Szczególnie poraża poziom manipulacji i nadinterpretacji niektórych liberalnych mediów. Jednak w tej ważnej i trudnej próbie może ksiądz arcybiskup liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Tak jak NSZZ ‘Solidarność’ zawsze może liczyć na wsparcie jego ekscelencji w swoich działaniach np. w przypadku ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę – deklaruje Piotr Duda.

Dodaje on, że „wściekły atak aktywistów LGBT+ dowodzi jak trafnych słów ksiądz arcybiskup użył”. “Jak precyzyjnie nazywając tę ideologię neomarksizmem, obnażył jego mechanizm, sposób myślenia i działania. Jeszcze raz serdecznie za to dziękuję” – podsumowuje.

REKLAMA/Advertisement

za: DoRzeczy.pl