Lewica wyje z wściekłości – Idaho uchwala ustawę zakazującą transseksualistom startów w zawodach dla kobiet

Senat Idaho  – stanu na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych – przegłosował w poniedziałek “Ustawę o uczciwości w sporcie kobiet” (Fairness in Women’s Sports Act, HB 500a), która zakazałaby biologicznym mężczyznom, którzy identyfikują się jako kobiety, konkurowania w zawodach dla dziewcząt i kobiet.

Ustawa przeszła w Senacie po wcześniejszym zatwierdzeniu przez Izbę Reprezentantów.  Izba musi jednak zatwierdzić poprawkę Senatu do projektu ustawy przed wysłaniem go do biura republikańskiego gubernatora Brada Little, celem  podpisania. Niewiele więc brakuje, by ​​Idaho stało się pierwszym stanem w kraju, który chroni sport żeński przed ideologią LGBT.

REKLAMA/Advertisement

Oczywiście organizacje LGBT momentalnie podniosły larum. Gay and Lesbian Independent School Teachers Network (GLSEN) określiła tę decyzję jako “dyskryminację”. Wzywa też do naciskania na gubernatora, by ten zawetował akt prawny.

Sondaż przeprowadzony w USA w zeszłym roku wykazał, że tylko 28% osób popiera umożliwienie sportowcom udziału w zawodach na podstawie tego, jak się sami określają, a nie ich płci biologicznej.

Kobiety w szkole średniej w Connecticut pozwały ostatnio stan o jego politykę zezwalania biologicznym mężczyznom na ściganie się z nimi. Niedługo potem stanowa Partia Republikańska uhonorowała dziewczęta Nagrodą Odwagi.

REKLAMA/Advertisement