Lekarz-orzecznik stracił pracę, bo odmówił nazywania “panią” masywnego, brodatego mężczyznę

Identyfikujący się jednoznacznie jako chrześcijanin lekarz stracił pracę orzecznika w urzędzie podległym brytyjskiemu Ministerstwu Pracy i Emerytur (Department of Work and Pensions) po tym, jak odmówił zwracania się per “pani” do badanego przez siebie hipotetycznie transseksualisty, którego szef określił jako “liczącego 6 stóp (ponad 180 cm – przyp. red.) brodatego mężczyznę” – donosi “The Daily Telegraph”.

56-letni dr David Mackereth uważa, że został zwolniony z pracy w związku ze swoimi przekonaniami religijnymi. Dziennikarzowi opowiedział, że został zapytany w rozmowie z przełożonym:

REKLAMA/Advertisement

– Jeśli masz przed sobą mężczyznę, wysokiego na sześc stóp i z brodą, który mówi, że chce być określany jako “ona” i “pani”, czy zrobiłbyś to?

Jednostka Bundeswehry ma transseksualnego dowódcę batalionu [WIDEO]

REKLAMA/Advertisement

 

Ponieważ odpowiedział przecząco, umowę o pracę rozwiązano. Lekarz dodał, że został zwolniony „nie z powodu jakichkolwiek realistycznych obaw dotyczących praw i wrażliwości osób transpłciowych, ale z powodu mojej odmowy złożenia abstrakcyjnej obietnicy ideologicznej”. Lekarz pozywa teraz rząd w sądzie pracy o dyskryminację ze względu na jego przekonania religijne.

REKLAMA/Advertisement

Dr Mackereth uważa, że ma prawo do swojego poglądu, iż ​​transseksualizm jest „przekonaniem urojeniowym” i ideologią „w którą nie wierzę i której nie cierpię”. Podkreśla, że ​​nie zrezygnował ze stanowiska i jest ofiarą bezpośredniej dyskryminacji i nękania.

za: telegraph.co.uk

 

Niemka ofiarą zbiorowego gwałtu. Bito ją i wszystko nagrywano. Sprawcami są 12-14 letni imigranci