Le Pen, Salvini: Nie walczymy przeciwko Europie, lecz totalitarnej UE i aby ocalić prawdziwą Europę

Liderzy francuskiego Zgromadzenia Narodowego (RN) oraz włoskiej Ligi Północnej: Marine Le Pen oraz Matteo Salvini spotkali się w poniedziałek w Rzymie.

Podczas konferencji prasowej Salvini nazwał przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera i komisarza ds. ekonomicznych i finansowych Pierre’a Moscovici “wrogami Europy”, barykadującymi się w bunkrach Brukseli i odmawiających opuszczenia swoich stołków.

REKLAMA/Advertisement

Zarówno Salvini, jak i Le Pen przewidywali, że wybory do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 r. doprowadzą do zdecydowanej zmiany w europejskim krajobrazie polityczny. Oba kraje mają do czynienia z wysokim bezrobociem i migracją i chcą, aby te dwa problemy zostały naprawione dzięki większej liczbie miejsc pracy i szczelniejszym granicom.

– Razem z Matteo (Salvini) nie walczymy przeciwko Europie, lecz przeciwko Unii Europejskiej, która stała się systemem totalitarnym i aby ocalić prawdziwą Europę – powiedziała Le Pen.

REKLAMA/Advertisement

Salvini odniósł się do tych, którzy krytykowali włoski budżet, podkreślając że rząd nie ulegnie presji rynku.

– Gdyby ktoś miał złe myśli, myślałby że ludzie obstawiają spread, ponieważ nie chcą, aby Włochy rozwijały się i tworzyły miejsca pracy – powiedział Salvini.

– Nie cofniemy się – powiedział Salvini o rządowych planach budżetowych, dodając, że “spekulanci działający jak (George) Soros obstawiają upadek Włoch, by kupować po obniżonych cenach działające firmy, a jest wiele takich, które pozostały w tym kraju”.

Foto: TT/@MLP_officiel

za: euronews.com

REKLAMA/Advertisement