REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Le Pen oskarżona przez prokuraturę o bezprawną publikację wezwania jej na badania psychiatryczne

372

Jak informowaliśmy przed ponad dwoma tygodniami, Marine Le Pen podała na Twitterze, iż sąd w Nanterre nakazał jej stawić się na badania psychiatryczne. Powodem, dla którego sędzia uważa iż liderka Zgromadzenia Narodowego (RN) jest niespełna rozumu jest fakt, iż kilka tygodni po serii ataków terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 r., w których zginęło 137 osób, zamieszczała w mediach społecznościowych zdjęcia ofiar terrorystów islamskich z ISIS.

W marcu b.r. Le Pen została oskarżona o rozpowszechnianie “brutalnych wiadomości, które podżegają do terroryzmu lub pornografii, lub poważnie szkodzą ludzkiej godności” i które mogą być oglądane przez nieletnich. Badanie psychiatryczne ma związek z tym dochodzeniem.

To jednak nie koniec tej sprawy, a wręcz dochodzi do jej eskalacji i trudno nie mieć wrażenia, że są to działania motywowane wyłącznie politycznie. Portal Le Parisien informuje, że sąd w Nanterre wszczął wstępne dochodzenie w związku z opublikowaniem na Twitterze postanowienia o skierowaniu na badania. Jak ustalił w/w portal, dochodzenie dotyczy “publikacji aktu proceduralnego z naruszeniem art. 38 prawa prasowego”.

Reklama / Advertisement

Marine Le Pen informacje te skomentowała mówiąc o “kolejnych prześladowaniach”, dodając że dopiero wczoraj dowiedziała się o tym nowym śledztwie (miało ono być wszczęte juz 20 września – przyp. red.). Jej adwokat David Dassa – Le Deist był również “zdumiony” procedurą, której nie znał. Według niego, “prokuratura odkopuje artykuł, który bardzo rzadko jest wykorzystywany, do znalezienia podstawy do wszczęcia tego śledztwa”.

za: leparisien.fr

Reklama / Advertisement