Latynosi pokonują 15-metrowy płot graniczny, okrzyknięty przez Trumpa niemożliwym do przejścia [WIDEO]

Dzisiaj w sieci pojawiło się nagranie pokazujące latynoskich migrantów wspinających się skutecznie nad nowe ogrodzenie graniczne pomiędzy USA i Meksykiem. Doszło do tego zaledwie kilka tygodni po tym, jak prezydent USA chwalił się swoim ukochanym projektem jako “praktycznie nie do przejścia” podczas podróży do dokładnie tego samego odcinka bariery, w Otay Mesa w Kalifornii.

Materiał wyraźnie pokazuje trzech mężczyzn dokonujących tego za pomocą drabinki linowej. Chociaż poradzili sobie z ogrodzeniem, ostatecznie zgarnął ich przejeżdżający nieopodal US Border Patrol.

We wrześniu Trump odwiedził ten sam odcinek ściany, który został naruszony i powiedział dziennikarzom, że bariery to “niesamowity projekt” i “praktycznie nie do przejścia”.

– Ta ściana, nie będziesz w stanie jej dotknąć. Możesz usmażyć jajko na tej ścianie – jest bardzo, bardzo gorąca. Więc jeśli zamierzają się na nią wspinać, muszą przynieść węże i wodę, a ja nie wiem, gdzie zamierzają to podłączyć. Tutaj nie ma dużo wody – mówił dziennikarzom prezydent, chwaląc się, że ogrodzenie testowali też wybitni alpiniści.

– I daliśmy im różne prototypy ścian, a ten był najtrudniejszy do zdobycia. nie można się wspinać po tej ścianie – dodał Trump.

REKLAMA/Advertisement