REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kumor: Wolny rynek to jest bardzo fajna idea, ale na papierze [WIDEO]

355

Wojna gospodarcza pomiędzy USA a Kanadą? “Wojować z USA? Ale czym?” – pyta Andrzej Kumor, wydawca tygodnika Goniec, który ukazuje się w Kanadzie.

W kontekście działań kanadyjskiego rządu, który pręży muskuły przed Stanami Zjednoczonymi, Andrzej Kumor poruszył temat wolnego rynku:
– Wolny rynek to jest bardzo fajna idea, ale na papierze. Wolny rynek praktycznie rzecz biorąc nie istnieje. Istnieją natomiast reguły rynku wyznaczane zazwyczaj przez tych silniejszych, którzy potrafią z tego czerpać największe korzyści. Bo jak zawsze wszystko sprowadza się do tego kto na kogo pracuje i kto ma tę śmietankę i tę wisienkę na torcie.

Wydawca “Gońca” nie ma wątpliwości, że Kanada gospodarczo jest zależna od USA:

Reklama / Advertisement

– Stany Zjednoczone są teraz w przededniu olbrzymiej batalii handlowej z Chinami. Batalii której wielu ekspertów uważa za już przegraną. I Kanada dobrze by było, żeby była tutaj razem ze Stanami Zjednoczonymi. Dlaczego? Dlatego, że Kanada nie może się oderwać od Stanów Zjednoczonych i działać na własną rękę z Chinami, czy z Rosją, czy z Unią Europejską. Dlaczego? Bo jest od Stanów Zjednoczonych zależna i Stany Zjednoczone strategicznie na taką rzecz nie pozwolą.

Wolny rynek to utopia

Reklama / Advertisement