REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kumor: Do “nowej Polski” potrzebna jest nowa narracja. W tej narracji nie mieszczą się narodowcy [WIDEO]

281

Andrzej Kumor, wydający w Kanadzie tygodnik polonijny “Goniec”, w swoim felietonie filmowym odniósł się do ostatnich wydarzeń jakie mają miejsce w Polsce. Między innymi do cenzury jaką wobec prawicowych serwisów zastosował YouTube, ale również do słynnego materiału TVN.

– Moim zdaniem ta “antynazistowska” kampania, której jesteśmy teraz świadkami w Polsce ma na celu wyczyszczenie przedpola przed obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę i… 70-lecia powstania państwa Izrael, co, jak zapowiadał już prezydent Duda, będziemy wspólnie obchodzić. Bo w końcu, dlaczego nie.

Reklama / Advertisement

– Do tych obchodów, o ile dawniej potrzebni byli mainstreamowi politycznemu, czy też było zamówienie na patriotów – dzisiaj to zamówienie na patriotów jest coraz mniejsze. Popyt na koszulki z tymi fantastycznymi, narodowymi symbolami spada. Teraz będziemy mieli mądry patriotyzm, patriotyzm banksterski.

– Generalnie potrzebna jest nowa Polska. I do tej Polski potrzebna jest nowa narracja i w tej narracji nie mieszczą się środowiska narodowe i trzeba je po prostu wyciszyć. Przetrzebić, zastraszyć, pokazać kto rządzi i do tego służą właśnie takie zabawy jak zamykanie kanałów youtube’owych czy wzywanie kogoś na jakiś dywanik. Tak to już jest. Tak się rządzi.

Jeśli Polacy chcą mieć rzeczywiście wpływ na swój los, wpływ na to co się z nimi dzieje, to muszą mieć przede wszystkim silne polskie przedsiębiorstwa, silne polskie korporacje. Te polskie korporacje będą chroniły własnego interesu i wtedy ten interes to będzie polski interes, bo będzie też interes pracujących w tych korporacjach Polaków. I to się tak przekłada. No, niestety, domu nie buduje się od dachu. Dom buduje się od fundamentów, a ten fundament to jest pieniądz, gospodarka, siła militarna i siła organizacji. Również tych tajnych.

Reklama / Advertisement

Dziennik Narodowy poleca