Kulesza przechodzi z Kukiz’15 do Wolności. Wkrótce koło poselskie.

Jakub Kulesza – poseł klubu Kukiz’15 dokonał dzisiaj politycznej wolty i przeszedł do Wolności. Informuje o tym na Facebooku ta ostatnia, podkreślając iż jej nowy nabytek “obecnie jest Przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Reform Systemowych i Wolnorynkowych, członkiem Komisji Nadzwyczajnej ds. regulacji oraz członkiem Komisji Gospodarki i Rozwoju”.

Dowiadujemy się również, iż “Jakub Kulesza był kandydatem w tegorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Lublina z komitetu, który był wyrazem współpracy środowisk wolnościowych, patriotycznych i ruchów miejskich”. Zdobył 2,99 % głosów i zajął trzecie miejsce wśród sześciu kandydatów.

– Zdaję sobie sprawę, że odchodząc z klubu Kukiz’15 kładę na szali przyszłość mojej kariery politycznej, ale do polityki nie szedłem dla kariery, tylko dla realizacji wolnościowych postulatów. Ze względu na otoczenie, nie jestem w stanie ich realizować w Kukiz’15. Partia Wolność jest obecnie jedyną możliwością budowania wolnościowej nogi w szerokim ruchu antysystemowym – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej.

Pojawiają się pogłoski, iż do niego i Jacka Wilka dołączy Piotr Liroy-Marzec, co pozwoli stworzyć koło poselskie.

Foto: FB/jkm.wolnosc

REKLAMA/Advertisement