Kukiz namaszcza Ziemkiewicza na lidera… Ruchu Narodowego

Paweł Kukiz na łamach NCzas.com przedstawił swoje prognozy polityczne na rok 2018. Było również krótko o ruchu antysystemowym

.

REKLAMA/Advertisement

I te fragmenty dotyczące właśnie ruchu antysystemowego są chyba najciekawsze. Omawiając ten wątek Kukiz rozpoczął od partii Wolność, która przeżywa obecnie poważne problemy związane z kasą z Parlamentu Europejskiego, która miała być wydatkowana niezgodnie z przeznaczeniem. Kukiz napisał więc o Wolności bradzo krótko: Pewne sprawy muszą się wyjaśnić w partii Wolność.

Poruszył również wątek narodowców, którzy jeszcze do niedawna, pod szyldem stowarzyszenia Endecja, tworzyli aktywne skrzydło narodowe w ramach Kukiz’15:

REKLAMA/Advertisement

Jeżeli chodzi o Ruch Narodowy, liczę na to, że Rafał Ziemkiewicz rozpocznie budowę takiego zalążka dla endecji, ale endecji w rozumieniu Dmowskiego z konferencji paryskiej, a nie bojówek z pałami.

W tym kontekście wydaje się już jasne skąd był apel Rafała Ziemkiewicza do Andruszkiewicza, Chruszcza i Jakubiaka, aby oddali mu władzę w stowarzyszeniu Endecja.

Warto zwrócić przy okazji uwagę, że Kukiz pisze o Ruchu Narodowym wielką literą. Czyli odnosi swoje słowa do konkretnej organizacji pomimo tego, że Ziemkiewicz nigdy nie należał do formacji na której czele stoi Robert Winnicki. Czyżby była to ze strony Kukiza kolejna rozgrywka?
Przypomnijmy, że ok. 2 lat temu w rozmowie, w której uczestniczył m.in. dziennikarz Marcin Rola, chwalił się tym, że to właśnie on rozbił Ruch Narodowy. Rozmowa była prywatna, ale jedna z osób ją nagrała, a następnie jej fragmenty trafiły do sieci.
– Czy wyście nie zauważyli, że ten Ruch Narodowy się rozpier…lił, czy nie? Czy wy myślicie, że to był kurwa przypadek? – słychać na nagraniu słowa Kukiza.
– Oddolnie go rozwaliłeś? – pada pytanie.
– Wszystko powiedziałem już na ten temat – zakończył ten wątek Kukiz.

REKLAMA/Advertisement

Oryginalny fragment nagrania, opublikowanego w kwietniu 2016 roku.

Teraz dla odmiany narzeka na posłów, byłych członków Ruchu Narodowego, którzy odeszli z jego formacji:

W przypadku tych osób, które wprowadziłem z tego drugiego odłamu antysystemowego, czyli odłamu narodowego, okazuje się, że to często koniunkturaliści. Ludzie, którzy są gotowi wytłumaczyć się sami przed sobą z największego świństwa.

Trudno uznać, w kontekście słów o “rozpier… Ruchu Narodowego”, że Kukiz nie wiedział kogo brał na pokład. W końcu sam dobierał na listy kandydatów. Na liście znalazł się więc Andruszkiewicz, ale nie było miejsca dla wiceprezesów RN. Teraz namaszcza na lidera narodowców Ziemkiewicza.

Źródło: NCzas.com