REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kukiz komentuje odejście Jakubiaka: Zamierza stworzyć PiS-bis

623

Poseł Marek Jakubiak, który był jednym z liderów Kukiz’15 odchodzi z klubu kierowanego przez Pawła Kukiza. Sam Kukiz postanowił zabrać głos w tej sprawie i zarzuca Jakubiakowi, że ten chce stworzyć “PiS-bis”. Sam Jakubiak ma w ciągu miesiąca poinformować o swojej dalszej przyszłości.

– Jakubiak zapowiedział w mediach swoją chęć walki o przywództwo w Kukiz’15 i przekształcenia go w partię polityczną. Rozumiem, że zamierza stworzyć „PiS bis”, bo PiS-owską retoryką już od dawna się posługuje. To przez wypowiedzi właśnie Marka niektórzy dziennikarze przylepiali nam łatkę przystawki PiS, a my mamy mnóstwo pozytywnych pomysłów na zmiany w Polsce zupełnie odmiennych od PiS i PO – stwierdził Paweł Kukiz w wywiadzie dla Onetu.

Również sam Marek Jakubiak nie ukrywa gorzkich słów i zarzuca, że to współpracownicy Pawła Kukiza byli zwolennikami wyrzucenia go z klubu:

Reklama / Advertisement

– Byłem gotowy wiele znieść. Ale to, co się działo w ostatnich dniach, przelało czarę goryczy. Dostałem informację, że jeden z popleczników Pawła Kukiza obdzwania posłów i żąda głosowania za wyrzuceniem mnie z klubu. Zmuszał do tego także moich przyjaciół, powołując się przy tym na lojalność wobec Kukiza. Nie mogłem dopuścić do sytuacji, że bliscy mi ludzie, będą mieli łamane sumienia. Dlatego zdecydowałem się odejść. Opuszczam Kukiz’15 z wielkim bólem serca, bo współtworzyłem tę formację i długo w nią wierzyłem. Ale odejście to najlepszy ruch, jaki mogę zrobić w tej sytuacji. Mam nadzieję, że Pawłowi Kukizowi teraz ulży – mówił w rozmowie z Onetem.

Paweł Kukiz ma za złe Markowi Jakubiakowi fakt, że ten chciał przekształcić jego ruch w partię polityczną. Zdaniem Kukiza, takie działanie to chęć korzystania z pieniędzy podatników:

– Być może jest to spowodowane tym, że Jakubiak chce koniecznie założyć partię polityczną, a nie ma zgody na tego typu ruch. Nie ma absolutnie zgody na używanie nazwy Kukiz’15, K’15, czy jakichkolwiek symboli kojarzących się z ruchem obywatelskim, który nigdy partią nie będzie. Widocznie pan Jakubiak uznał, że podstawą egzystencji są pieniądze podatnika, a mojej zgody na to nie ma i nie będzie – mówił Paweł Kukiz.

Reklama / Advertisement

za: onet.pl

Reklama / Advertisement