Kukiz i Korwin wystawią wspólne listy wyborcze? To już prawie pewne

Wczoraj doszło do spotkania liderów Kukiz’15 i partii Wolność. Kukiz i Korwin-Mikke rozmawiali o wystawieniu wspólnej listy w wyborach do samorządowych.

Paweł Kukiz napisał na Facebooku:
W samo południe spotkałem się z Prezesem partii Wolność, panem Januszem Korwin-Mikke. W spotkaniu uczestniczyli panowie Stanisław Tyszka, Sławomir Mentzen i Jacek Wilk. Rozmawialiśmy o ewentualności wystawienia na listy wyborcze do sejmików wojewódzkich wspólnych kandydatów K’15 i partii Wolność. Ciekaw jestem, co o takim rozwiązaniu myślicie? Zaznaczam, że decyzje jeszcze nie zostały podjęte.

Kukiz zilustrował swój wpis fragmentem filmu “Wtorek” z roku 2001, w którym zagrał jedną z głównych ról, a w jednym z epizodów wystąpił Korwin-Mikke.

Również prezes partii Wolność, Janusz Korwin-Mikke skomentował spotkanie krótkim wpisem na Twitterze:
Zakończyły się rozmowy z KUKIZ’15. Decyzja: ewentualną koalicję uzależniamy od wyniku badań opinii publicznej.

Wydaje się, że dla partii Wolność takie rozwiązanie jest jedynym sensownym. Notowania Wolności w sondażach są grubo poniżej progu wyborczego. W ostatnich sondażach poparcie dla partii Mikkego wynosiło ok. 1%. Tymczasem Kukiz’15 cały czas utrzymuje się z ponad 5. procentowym poparciem, między 6-9%. Wydaje się więc, że jest prawie pewne w tej sytuacji, że Kukiz i Korwin wystawią wspólne listy wyborcze.

Fot. Facebook