Kukiz chce powrotu ustawy Anty-447: “Liczę, że posłowie PiS pójdą po rozum do głowy”

Szef Kukiz’15 Paweł Kukiz w piśmie skierowanym do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wskazuje, że na najbliższym posiedzeniu Sejm powinien zająć się procedowaniem ustawy sprzeciwiającej się bezspadkowym roszczeniom żydowskim i ich wypłacie znanej jako anty-447.

Temat wrócił wczoraj kiedy 88 amerykańskich senatorów w piśmie skierowanym do sekretarza stanu Mike’a Pompeo domaga się nacisków na Polskę i wypłaty roszczeń zgodnie z amerykańską ustawą JUST Act 447. Podpisana w ubiegłym roku przez Donalda Trumpa po wcześniejszym przegłosowaniu przez Kongres legislacja umożliwia wywieranie nacisków przez amerykańską dyplomację na rzecz bezprawnej wypłaty mienia bezdziedzicznego czego domagają się środowiska żydowskie z tzw. Przedsiębiorstwa Holocaust wspierane także przez Izrael. Paweł Kukiz chce, aby Polska przegłosowała prawo, które zakończy temat i zakaże jakichkolwiek wypłat mienia bezspadkowego.

REKLAMA/Advertisement

– Wobec listu 88 senatorów USA w sprawie tzw. restytucji mienia ofiar Holokaustu, i pilnej potrzeby obrony interesów Polski i Polaków, wnioskuje o uzupełnienie najbliższego posiedzenia Sejmu o projekt ustawy Anty-447 klubu Kukiz‘15, zabezpieczającej Polaków przed roszczeniami do mienia bezdziedzicznego – czytamy w piśmie do marszałka Sejmu sygnowanego przez Pawła Kukiza.

– Posłowie klubu Prawo i Sprawiedliwość zablokowali procedowanie projektu Kukiz‘15 na posiedzeniu 19 lipca 2019 r., ale liczę, że może teraz pójdą po rozum do głowy – dodaje i chce, aby jego sprawozdawcą został Stanisław Tyszka, a nie Tomasz Rzymkowski, który niedawno przeszedł do PiS.

REKLAMA/Advertisement

Ustawa ta miałaby zakazywać jakichkolwiek negocjacji ws. żydowskich roszczeń bezspadkowych oraz zobowiązywałaby rząd do składania corocznego sprawozdania przed parlamentem nt. podmiotów, które występują z bezprawnymi żądaniami. Sejm ma zebrać się 9 sierpnia.

za: wPolityce.pl

REKLAMA/Advertisement