REKLAMA

REKLAMA

Kukiz chce powrotu ustawy Anty-447: “Liczę, że posłowie PiS pójdą po rozum do głowy”

472

Szef Kukiz’15 Paweł Kukiz w piśmie skierowanym do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wskazuje, że na najbliższym posiedzeniu Sejm powinien zająć się procedowaniem ustawy sprzeciwiającej się bezspadkowym roszczeniom żydowskim i ich wypłacie znanej jako anty-447.

Temat wrócił wczoraj kiedy 88 amerykańskich senatorów w piśmie skierowanym do sekretarza stanu Mike’a Pompeo domaga się nacisków na Polskę i wypłaty roszczeń zgodnie z amerykańską ustawą JUST Act 447. Podpisana w ubiegłym roku przez Donalda Trumpa po wcześniejszym przegłosowaniu przez Kongres legislacja umożliwia wywieranie nacisków przez amerykańską dyplomację na rzecz bezprawnej wypłaty mienia bezdziedzicznego czego domagają się środowiska żydowskie z tzw. Przedsiębiorstwa Holocaust wspierane także przez Izrael. Paweł Kukiz chce, aby Polska przegłosowała prawo, które zakończy temat i zakaże jakichkolwiek wypłat mienia bezspadkowego.

– Wobec listu 88 senatorów USA w sprawie tzw. restytucji mienia ofiar Holokaustu, i pilnej potrzeby obrony interesów Polski i Polaków, wnioskuje o uzupełnienie najbliższego posiedzenia Sejmu o projekt ustawy Anty-447 klubu Kukiz‘15, zabezpieczającej Polaków przed roszczeniami do mienia bezdziedzicznego – czytamy w piśmie do marszałka Sejmu sygnowanego przez Pawła Kukiza.

REKLAMA

– Posłowie klubu Prawo i Sprawiedliwość zablokowali procedowanie projektu Kukiz‘15 na posiedzeniu 19 lipca 2019 r., ale liczę, że może teraz pójdą po rozum do głowy – dodaje i chce, aby jego sprawozdawcą został Stanisław Tyszka, a nie Tomasz Rzymkowski, który niedawno przeszedł do PiS.

Ustawa ta miałaby zakazywać jakichkolwiek negocjacji ws. żydowskich roszczeń bezspadkowych oraz zobowiązywałaby rząd do składania corocznego sprawozdania przed parlamentem nt. podmiotów, które występują z bezprawnymi żądaniami. Sejm ma zebrać się 9 sierpnia.

REKLAMA

za: wPolityce.pl