Kubań: W prywatnym przedsiębiorstwie szef nie może być chamem, musi świecić przykładem [WIDEO]

Gościem Komentarza Mediów Narodowych był Jan Wojciech Kubań – fizyk, cybernetyk, badacz zachowań społecznych, prezes Fundacji PAFERE.

PAFERE to polski niezależny, pozarządowy think tank zajmujący się wolnorynkową edukacją ekonomiczną, promocją wolności gospodarczej i wolnego handlu, związkami etyki z ekonomią, a także rozwojem nauk ekonomicznych. Fundacja PAFERE założona została w 2007 r. przez Jana Michała Małka, polskiego emigranta i prywatnego przedsiębiorcę – na stałe zamieszkującego w Stanach Zjednoczonych.

Punkt wyjścia dla działalności PAFERE stanowi stwierdzenie, iż główną przyczyną problemów i kryzysów gospodarczych prowadzących do bezrobocia, biedy i innych problemów społecznych jest powszechne nieprzestrzeganie przykazań „Nie kradnij!” oraz – „Nie pożądaj żadnej rzeczy, która należy do bliźniego!”. Stosowanie się do tych przykazań, w ich odniesieniu do gospodarki, Fundacja traktuje jako imperatywy i podstawę chrześcijańskiej myśli ekonomicznej. Dotyczy to zarówno zwykłych obywateli, jak i, przede wszystkim, rządów państw i jest warunkiem dynamicznego i pomyślnego ogólnego rozwoju gospodarczego i dobrobytu.

REKLAMA/Advertisement

– W prywatnym przedsiębiorstwie szef nie może być chamem, musi świecić przykładem – stwierdził prezes PAFERE, mówiąc o etyce jaka powinna obowiązywać w biznesie. – Inaczej ludzie od niego odejdą. Etyka się opłaca. Trzymanie się pewnych zasad popłaca.

REKLAMA/Advertisement