Kubań: Obce firmy zarzynają polską konkurencję, a w podatkach nie zostawiają nawet złotówki [WIDEO]

– Tylko konkurencja powoduje, że ceny są niskie. W momencie, gdy eliminujemy konkurencję, ceny zaczynają szybować tak jak to było w socjalizmie, za czasów PRL – tłumaczył w “Komentarzu Mediów Narodowych” Jan Wojciech Kubań – fizyk, cybernetyk, badacz zachowań społecznych, prezes Polsko- Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE, ekspert Instytutu im. Romana Rybarskiego.

– Uważam, że wszyscy powinni mieć równe warunki gospodarowania. Powstaje np. problem, czy obcy kapitał, który nie wiadomo skąd się wziął, może działać w Polsce? Moim zdaniem, to gminy powinny decydować o tym, czy chcą go wpuścić – przekonywał.

REKLAMA/Advertisement

– Obecne państwo polskie powinno zaprzestać wszelkich mechanizmów teraz promowanych, bo idą one tym torem jak za PRL (…) Państwo musi oczywiście regulować pewne sprawy, dbać o przestrzeganie sprawa. Problemem jest też członkostwo w UE, która reguluje bardziej jeszcze niż nasze państwo – dodał.

– Mamy w Polsce brak wolności gospodarczej i równości. To powinno być karane ale niestety politycy robią, to co chcą – odparł na stwierdzenie prowadzącego program red. Jelonka o tym, że wiele koncernów w Polsce unika płacenia podatków.

REKLAMA/Advertisement