Ksiądz Isakowicz-Zaleski o Czaputowiczu i ustawie o IPN: Polska jest słabym państwem

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski – niezmordowany orędownik prawdy o ludobójstwie Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, a także bohaterski kapelan “Solidarności”, zajmujący się niepełnosprawnymi, nie ma wątpliwości, że wypowiedź ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, który potwierdził, że Polska uległa presji USA, Izraela oraz Ukrainy i zmieni ustawę o IPN to oznaka słabości i początek coraz większych problemów w związku z ustawą 447.

Szef polskiego MSZ stwierdził dzisiaj w radiu RMF FM, że w ustawie o IPN potrzebna jest “korekta” i zgadza się w tej sprawie z opinią wicepremiera Jarosława Gowina:

REKLAMA/Advertisement

– Myślę, że tak, trzeba się zgodzić z tą opinią. Pan premier Jarosław Gowin spotyka się z politykami w Stanach Zjednoczonych, w Izraelu i zdaje sobie sprawę z tego, że ta decyzja jest potrzebna, żebyśmy określili nasze stanowisko, bo jest ciągle pewna nieufność zaniepokojenie tą sytuacją- stwierdził.

Czaputowicz tłumaczy tak żałosną i kapitulancką postawę stosunkami ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem, które ciągle naciskają na wycofanie się Polski z tej legislacji:

REKLAMA/Advertisement

– W stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest to problem, tutaj należy zgodzić się, że tutaj należy pewną decyzję podjąć, pan premier Gowin ma tutaj dobre rozeznanie. Trzeba zrobić gest i to zresztą się dzieje, prezydent odesłał ustawę do TK – dodał.

Z kolei ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, napisał na swoim profilu na Twitterze, że takie działanie to pokazanie uległości wobec wymienionych wyżej trzech państw i oznaka słabości polskiego państwa:

– Wypowiedź , szefa to nie tylko wycofanie się z , ale i pokazanie światu, że jest słabym krajem, którego i łatwo ulegają presji i . Najgorsze jednak przed nami – – czytamy.

 

Cóż, ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski i tak wypowiedział się bardzo powściągliwie na temat wyjątkowo skandalicznego i antypolskiego zachowania przedstawicieli naszego rządu. Kompletny brak odwagi, lekceważenie interesu własnego państwa oraz uleganie zagranicznej presji; to wszystko pokazuje, że obecny rząd nie umie albo i nie chce reprezentować interesów Polski.

za: Twitter

REKLAMA/Advertisement