Ks. Tymoteusz Szydło ojcem? Pełnomocnik syna byłej premier wydał oświadczenie i dementuje plotki

Ks. Tymoteusz Szydło, który zaledwie dwa lata temu przyjął święcenia kapłańskie, poprosił latem o bezterminowy urlop. Młody kapłan przeniesiony został ostatnio z Buczkowic do Oświęcimia, gdzie odprawiać miał tzw. Msze Trydenckie – liturgię, która sprawowana była w Kościele do 1969 r., kiedy wprowadzono nową Mszę (tzw. Novus Ordo Missae).

– Urlop został udzielony na prośbę księdza Tymoteusza i nie jest określony czasowo – powiedział ks. Mateusz Kierczak dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

REKLAMA/Advertisement

Mnożyć się zaczęły plotki na temat powodów owego urlopu. Szczególnie popularna była ta, iż młody kapłan ma dziecko.

– Całkowicie nieprawdziwe oraz zniesławiające, są pojawiające się ostatnio w przestrzeni publicznej plotki dotyczące rzekomej przyczyny urlopu księdza Tymoteusza Szydło. W szczególności całkowicie nieprawdziwa jest informacja, że ksiądz Tymoteusz został ojcem. Dodać należy, że powód urlopu ma charakter prywatny i nie będzie komentowany publicznie. Wyrażamy głęboką nadzieję, że zostanie to uszanowane. Jednocześnie oświadczam, że w stosunku do wszystkich osób oraz podmiotów rozpowszechniających dalej powyższe kłamstwa niezwłocznie kierowane będą do sądów prywatne akty oskarżenia oraz powództwa cywilne o ochronę dóbr osobistych – poinformował dzisiaj adwokat Maciej Zaborowski, pełnomocnik ks. Tymoteusza Szydło.

REKLAMA/Advertisement