Ks. Tymoteusz Szydło na bezterminowym urlopie. Od września odprawiać miał Msze Trydenckie

Ks. Tymoteusz Szydło, który zaledwie dwa lata temu przyjął święcenia kapłańskie, poprosił o bezterminowy urlop. Młody kapłan przeniesiony został ostatnio z Buczkowic do Oświęcimia, gdzie odprawiać miał tzw. Msze Trydenckie – liturgię, która sprawowana była w Kościele Zachodnim do 1969 roku, kiedy wprowadzono nową Mszę (tzw. Novus Ordo Missae).

– Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego kapłana, księdza Ariela Stąporka – czytamy w ogłoszeniach parafialnych parafii św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu. Swoją posługę tutaj miał objąć również syn byłej premier Beaty Szydło – Tymoteusz.

REKLAMA/Advertisement

– Urlop został udzielony na prośbę księdza Tymoteusza i nie jest określony czasowo – powiedział ks. Mateusz Kierczak dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

– Bezterminowy urlop zaledwie po 2 latach kapłaństwa? To oznacza tylko jedno. Wielka szkoda. Pomodlę się dziś za ks. Tymoteusza i jego Rodziców. Zachęcam też innych do modlitwy za wszystkich kapłanów, którzy przeżywają trudne chwile. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy – skomentował ks. Isakowicz-Zaleski.

REKLAMA/Advertisement

za: onet.pl