REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Ks. prof. Guz: Politycy Zjednoczonej Prawicy hołdują “antyboskiej, antyludzkiej i antypolskiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”

580

– Prawodawcy w państwach, gdzie dopuszczone jest jakiekolwiek prawne zabójstwo dziecka poczętego są z samego faktu zaistnienia każdej aborcji ekskomunikowani i nie mogą przystępować do sakramentu Komunii św. – stwierdził ks. prof. Tadeusz Guz – filozof, teolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Zgodnie z jego przesłaniem, działacze obozu rządzącego hołdują “antyboskiej, antyludzkiej i antypolskiej ideologii socjalistyczno-komunistycznej”.

– Wszyscy ludzie, którzy zabijają nienarodzone dzieci, czyli rodzice, matka, ojciec, krewni, czy przyjaciele oraz wszyscy ich materialni lekarze zabijający dzieci i ich asystenci: lekarz i pielęgniarki oraz dyrekcja placówki aborcyjnej i formalni współpracownicy, prawodawcy w państwach, gdzie dopuszczone jest jakiekolwiek prawne zabójstwo dziecka poczętego (…) są z samego faktu zaistnienia każdej aborcji ekskomunikowani i nie mogą przystępować do sakramentu Komunii św. oraz ryzykują utratę swojej wiecznej przyszłości w Niebie – dodał duchowny w wywiadzie dla “Naszego Dziennika”.

Reklama / Advertisement

Duchowny znany jest jako krytyk modernizmu katolickiego, protestantyzmu i nauki Marcina Lutra. 13 maja 2017 r. podczas konferencji zorganizowanej przez Jana Szyszko i Tadeusza Rydzyka powiedział, że „ekologia to ateistyczny, materialistyczny i nihilistyczny neokomunizm”, a jej celem jest negacja Boga. Nazwał ją też odmianą zielonego nazizmu.

za: wp.pl

Reklama / Advertisement