Ks. prał. dr Kneblewski: Kapłani nie znają języka łacińskiego [WIDEO]

Gościem redaktora Michała Murgrabi w studio Mediów Narodowych był ks. prałat dr Roman Kneblewski. W kolejnym wydaniu programu “Kościół, Naród, Państwo” dywagowano nad abstrakcyjną koncepcją kardynalską dla duchownego. Duchowny chciałby przywrócenia języka łacińskiego na odpowiednie miejsce w Kościele Katolickim.

Ksiądz prałat Roman Kneblewski w abstrakcyjnej koncepcji jako kardynał, chciałby się zajmować Kongregacją ds. Kultu Bożego. Wyznał, że jest zwolennikiem działalności Roberta kard. Saraha, który to przewodniczy tej instytucji kościelnej.

REKLAMA/Advertisement

– Wszelka władza, przede wszystkim państwowa powinna dbać o bezpieczeństwo obywateli. Nie tylko w wymiarze fizycznym, ale również o bezpieczeństwo moralne. Państwo powinno postawić tamę paradom demoralizujących społeczeństwo – stwierdził kapłan.

Duchowny ocenił, że poziom znajomości łaciny wśród kapłanów jak i w samym Watykanie jest strasznie niski. Chciałby on jej przywrócenia w seminariach.

REKLAMA/Advertisement

– Aktualnie kapłani nie znają łaciny. Nawet w Watykanie w korespondencji dominuje język włoski. Należy przywrócić język łaciński jako wykładowy w seminariach, jednakże stopniowo to trzeba czynić, przygotować ludzi do takiej zmiany – tłumaczył.

za: medianarodowe.com