Ks. Murziński z zakazem wypowiedzi. Mówił, że Komunia na rękę jest niedopuszczalna…

– Kuria Metropolitalna Białostocka informuje, iż ksiądz Paweł Murziński, wikariusz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku, na mocy dekretu z dnia 21 września br., otrzymał zakaz głoszenia Słowa Bożego, spowiadania wiernych oraz wykonywania innych funkcji wynikających z przyjętych święceń, poza odprawianiem Mszy św. w koncelebrze w parafii św. Jadwigi Królowej w Białymstoku (bez prawa przewodniczenia) – głosi komunikat kurii.

Kapłan, jak zaznaczono ma “zakaz publikowania kazań, konferencji, artykułów i jakichkolwiek wypowiedzi w prasie, internecie i innych środkach masowego przekazu”. Pismo zostało podpisane przez kanclerza kurii księdza Adama Kakarekę.

Ksiądz Paweł Murziński wielokrotnie krytykował papieża Franciszka i wytykał mu głoszenie poglądów niezgodnych z wiarą katolicką jak choćby zezwolenie udzielania Komunii rozwodnikom, którzy nie powstrzymują się od współżycia i nie żyją w czystości. Negatywnie wypowiadał się również na temat polskich biskupów.

W ostatnim czasie zabierał też głos ws. Komunii na rękę – praktyki tak mocno propagowanej przez Episkopat w czasie tzw. pandemii koronawirusa. Duchowny przypominał, że jest to tzw. archeologizm – praktyka pochodząca ze starożytności, która została rozpropagowana przez modernistycznych duchownych w połowie XX wieku, a później zaakceptowana przez Watykan. Ks. Murziński przypominał tradycyjne katolickie nauczanie nakazujące jak największy szacunek dla Najświętszego Sakramentu – samego Jezusa Chrystusa obecnego w białej hostii. Co było powodem zakneblowania ust temu kapłanowi? Propagowanie czci dla Chrystusa w Eucharystii? Warto wysłuchać wykładu ks. Murzińskiego nt. Komunii na rękę.

REKLAMA/Advertisement