Ks. Małkowski ostro o postawie PiS ws. aborcji: Tchórzostwo! Krętactwo!

Ks. Stanisław Małkowski – legendarny kapelan “Solidarności” i przyjaciel bł. księdza Jerzego Popiełuszki powiedział wczoraj wieczorem w prowadzonym przez Jana Pospieszalskiego programie “Warto rozmawiać”, że rząd PiS poprzez brak działań dotyczących ograniczenia aborcji może chcieć przypodobać się ludziom mającym za nic Dekalog czy prawo naturalne. Kapłan przypomniał, że “dobra zmiana” obiecywała ograniczenie aborcji, a jej dzisiejsza postawa świadczy o “tchórzostwie”.

W Polsce jest antyludzka ustawa legalizująca zabijanie dzieci poczętych i mimo pewnych obietnic, że obecna władza tak zwanej “dobrej zmiany” te ustawę częściowo, nie w całości, CZĘŚCIOWO uchyli, nadal tego nie zrobiono – stwierdził duchowny.

Ksiądz Małkowski dodał z żalem, że rząd nie spełnia przedwyborczej obietnicy dotyczącej ochrony życia przed narodzeniem, której wprowadzenia domagają się miliony Polaków. Zdaniem przyjaciela bł. księdza Jerzego może to wynikać z chęci przypodobania się ludziom mającym za nic Dekalog:

Być może rząd robi to w trosce o popularność, o poparcie ze strony tych, którzy nie uznają prawa naturalnego ani Dekalogu – zaznaczył.

Pytany przed red. Jana Pospieszalskiego o to, o przyczynę takiej postawy, ksiądz Stanisław Małkowski powiedział wprost, że świadczy to o “O krętactwie! O tchórzostwie” rządzących. Duchowny ostrzegł, że jeśli nie nastąpi nawrócenie do Chrystusa, to skutki takiej postawy będą tragiczne dla naszego kraju:

– Konsekwencje takiej postawy będą fatalne, jeśli w obozie rządzącym nie nastąpi zwrot ku Chrystusowi, ku Kościołowi – podkreślił ks. Małkowski.

Cóż, do słów legendarnego kapelana “Solidarności” nie trzeba nic dodawać. Szkoda tylko, że tak niewielu duchownych ma odwagę wytknąć obecnej władzy zgniłe kompromisy i kunktatorską postawę ws. ochrony życia poczętego.

za: pch24.p

REKLAMA/Advertisement