Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki: Mój czas w polityce dobiegł końca – teraz młodzi.

Jedna z najbardziej charakterystycznych i wyrazistych postaci Prawa i Sprawiedliwości prof. Krystyna Pawłowicz zasiadająca w Sejmie od 2011 roku, będąca także członkiem Krajowej Rady Sądownictwa zapowiedziała na Twitterze odejście z polityki. “Czas pomyśleć o życiu poza polityką – zobaczyć miejsca rodzinne, podkurować zdrowie i posprzątać po sobie; mam już 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać i uporządkować” – napisała.

– Mój czas w polityce w te Święta dobiegł końca – teraz młodzi. Pozdrawiam – napisała wczoraj wieczorem i dodała: “Chcę swą polityczną aktywność zakończyć – mam dużo spraw do załatwienia, życiowego zakończenia i uporządkowania”

– Są sprawy, które trzeba pozałatwiać, które nie poczekają. Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać – zaznaczyła.

Polityk dodała, że chce się teraz skupić na “sprawach własnych, zdrowiu i otoczeniu”. Dodała, że w życiu publicznym osiągnęła, to co chciała.

– Osiągnęłam i jestem szczęśliwa, że mogłam coś dla Polski realnie robić – przy Prezesie – zaznaczyła Krystyna Pawłowicz w kolejnym wpisie na Twitterze. Odniosła się również do swojego członkostwa w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Zaskakujący krok Krystyny Pawłowicz – jednej z przedstawicielek konserwatywnego skrzydła PiS, która deklarowała się również jako przeciwniczka Unii Europejskiej może wskazywać, że partia rządząca przesuwa się coraz bardziej na lewo. Po spotkaniu klubu parlamentarnego PiS w Jachrance i zapowiedziach braku wprowadzenia w życie zakazu aborcji eugenicznej w tej kadencji, ugrupowanie to wydaje się coraz bardziej odsuwać od konserwatywnego i prawicowego elektoratu.

za: niezalezna.pl