Krwawy bilans syryjsko-rosyjskich nalotów na obóz uchodźców. 17 osób nie żyje, w tym 6 dzieci

– Co najmniej 17 cywilów, w tym sześcioro dzieci, zginęło podczas nalotów rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa na obóz dla uchodźców w prowincji Idlib, na północnym zachodzie Syrii – podało wczoraj wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Zdaniem Obserwatorium, które ma centrum w Londynie, ale na Bliskim Wschodzie dysponuje informatorami, w nalotach rany odniosło 30 osób. Obóz leży na terenie kontrolowanym przez rebeliantów.

REKLAMA/Advertisement

Od końca kwietnia przeprowadzane są akcje bombardowania prowincji Idlib i sąsiednich regionów przez siły prezydenta Baszara el-Asada ze wsparciem rosyjskiego lotnictwa. Jest to realizacja obietnic Asada, który zapowiedział oczyszczenie tego terenu z islamistów i rebeliantów – jest to ostatni teren kontrolowany przez te siły.

Obserwatorium podaje, że w piątek zginęło 13 żołnierzy sił Asada oraz 18 rebeliantów. Od początku ofensywy w prowincji Idlib zginęło 820 osób, a aż 400 tysięcy zmuszonych było uciekać ze swoich domów. Wojna w Syrii od początku w 2011 roku pochłonęła 370 tys. ofiar.

REKLAMA/Advertisement

za: polsatnews.pl