Kraków: zarzuty dla dyrektora “Bagateli”. Miał molestować pracownice

– Urząd Miasta Krakowa rozwiąże kontrakt z dyrektorem Teatru Bagatela – powiedziała rzecznik prezydenta Jacka Majchrowskiego Monika Chylaszek. Henryk Jacek S. dostał zarzuty nakłaniania kobiet do czynności seksualnej, a także miał łamać prawa pracownicze.

Mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, a rzecznik prokuratury Janusz Hnatko powiedział, że nie przyznał się on do zarzutów i złożył obszerne wyjaśnienia i jak twierdził warunki w teatrze były doskonałe.

Śledczy uważają jednak, że dyrektor miał poniżać kobiety poprzez wypowiedzi, słowa i sposób zachowania. Ponadto, miał je dotykać i dopuszczać się całowania. Prokuratura zdecydowała o dozorze policyjnym – stawianiu się raz w tygodniu, poręczeniu majątkowym wynoszącym 50 tys. złotych oraz zakazie pełnienia funkcji dyrektora teatru.

– Wydany przez prokuraturę zakaz pełnienia funkcji dyrektora i zbliżania się do pracowników powoduje, że dyrektor nie jest w stanie wypełniać zapisów kontraktu, więc musi on zostać rozwiązany – mówiła Monika Chylaszek i dodała, że Urząd Miasta rozpocznie procedurę usunięcia dyrektora i niezwłocznie rozpisze nowy konkurs na szefa tej placówki.

Śledztwo w tej sprawie zaczęło się w listopadzie, a do tej pory przesłuchano w nim 12 pokrzywdzonych osób. Trzy kolejne oczekują na tę procedurę. Zeznania składali również świadkowie.REKLAMA/Advertisement