Kraków: “Tygodnik Powszechny” wyproszony z lokalu należącego do kurii

– Tygodnik Powszechny” wyprowadza się z ulicy Wiślnej 12. Archidiecezja Krakowska wymówiła lewicowo-liberalnemu pismu wynajem kościelnego lokalu, który od lat był siedzibą redakcji – czytamy na PCh24.pl.

– Nowy Rok – od nowa. Hasło z naszej okładki znalazło jeszcze jedno potwierdzenie w rzeczywistości. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12 – czytamy we wpisie umieszczonym na stronie pisma.

– Chociaż pismo wciąż formalnie identyfikuje się z katolicyzmem, niezmiennie wspiera lewicowo-liberalne nurty i ideologie, podważając nauczanie Kościoła m.in. w istotnych kwestiach etycznych. W ostatnim czasie tendencja ta jeszcze bardziej się nasila. TP otwarcie promuje na przykład homoseksualny styl życia, zaś w trakcie protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego z 22 października zeszłego roku, opowiada się za prawem do zabijania dzieci nienarodzonych – czytamy w komentarzy PCh24.pl.

Pomimo faktu, że “TP” został jeszcze w 1991 roku pozbawiony asystenta kościelnego i stale kontestuje nauczanie Kościoła, to nie przestaje się zwać “katolickim pismem społeczno-kulturalnym”.
REKLAMA/Advertisement