REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Kraków: CBA zatrzymało kobietę. Chodzi o nieprawidłowości w sprzedaży nieruchomości.

564

Jak informuje reporter radia RMF FM Krzysztof Zasada, Centralne Biuro Antykorupcyjne dokonało kolejnego zatrzymania dotyczącego afery i nieprawidłowości przy sprzedaży i wynajmie nieruchomości. W rękach funkcjonariuszy Biura wpadła kobieta, która kupiła od miasta trzy kamienice w atrakcyjnych rejonach miasta.

Śledczy ustalili, że zatrzymana zapłaciła 100 tysięcy złotych osobom, które już wcześniej zostały zatrzymane w tym śledztwie, a były one nieformalnymi pośrednikami między biznesmenami a krakowskim magistratem przy obrocie nieruchomościami. Za te pieniądze mieli oni doprowadzić do tego, by zatrzymana kobieta wygrała przetargi dotyczące 3 nieruchomości – dwóch na krakowskim Kazimierzu, a jednej w Nowej Hucie.

Oferta zatrzymanej kobiety wygrała potem postępowania, a Centralne Biuro Antykorupcyjne uważa, że obiecała ona swoim pośrednikom zapłatę 1/3 wartości kamienicy po odsprzedaży nieruchomości. Afera ta zatacza coraz szersze kręgi; w sprawie zatrzymano już 8 osób, a 3 z nich to wysokie urzędniczki krakowskiego Urzędu Miasta.

Reklama / Advertisement

za: rmf24.pl

Reklama / Advertisement