REKLAMA / Advertisement

Reklama / Advertisement

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pyta prokuraturę o udział TVN w organizacji “urodzin Hitlera”

761

– W związku z publikacją 8.11.2018 r. na portalu wPolityce.pl artykułu “TYLKO U NAS. Znamy kulisy śledztwa w sprawie „urodzin Hitlera”. W tle tajemniczy zleceniodawcy, duże pieniądze i dziennikarka TVN: członkowie KRRiT zwrócili się do prokuratury Okręgowej w Gliwicach z wnioskiem o przedstawienie informacji dotyczącej ustaleń Prokuratury w sprawie udziału nadawcy audycji (Spółki TVN SA) w wydarzeniach będących przedmiotem śledztwa – takiej treści komunikat ukazał się na stronie KRRiT.

Informacja jest ciekawa, bo zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji, wraz z późniejszymi nowelizacjami, do kompetencji Rady należy m.in. rozpatrywanie wniosków i podejmowanie rozstrzygnięć w sprawach przyznawania koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych.

Wczoraj portal braci Karnowskich wpolityce.pl podał, iż organizujący w zeszlym roku osławioną nazistowską imprezę prezes stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność” – Mateusz S. zeznał iż “cała impreza została zamówiona przez tajemniczych mężczyzn i była maskaradą, za którą zapłacono jej organizatorowi 20 tys. złotych”. Tajemniczy sponsorzy wymogli jednak, by mogła tam się zjawić niejaka „Anna Sokołowska”. To jedynie pseudonim, a osoba ta to faktycznie Anna Sobolewska – dziennikarka „Superwizjera”, współautorka reportażu. Ostatecznie nie tylko ona dostała się na “urodziny Hitlera”, ale i drugi współtwórca wyemitowanego materiału – Piotr Wacowski.

Reklama / Advertisement

za: krrit.gov.pl

Reklama / Advertisement