Korwin-Mikke: “Gdyby muzułmanie wyzwolili nas od okupacji Unii Europejskiej, polepszyłoby nam się”

– Zaszokuję pana: gdyby przyszli muzułmanie i wyzwolili nas od okupacji Unii Europejskiej, polepszyłoby nam się. Znika VAT sprzeczny z Koranem. Znikają podatki dochodowe, sprzeczne z Koranem. Znika podatek od kupna-sprzedaży, sprzeczny z Koranem – mówi Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Na pytanie dziennikarza “Wprowadzany jest podatek od niewiernych. Chciałby pan płacić na dżihad?”, polityk odparł:

REKLAMA/Advertisement

– Nie chcę, ale byłby znacznie mniejszy od obecnych podatków, które są wydawane na głupoty.

Dżizja to nakładany dawniej na innowierców w krajach muzułmańskich podatek pogłówny, ściągany w pieniądzu. Dżizja została usankcjonowana przez Koran.

REKLAMA/Advertisement

– “Zwalczaj tych, którzy nie wierzą w Allaha ani w Dzień Ostateczny, ani nie uznają za zabronione tego, co zostało zabronione przez Allaha i Jego Proroka, ani nie uznają religii Prawdy, (nawet jeśli są) Ludem Księg, dopóki nie zapłacą dżizję z wolą podporządkowania się i sami nie poczują się poddanymi”. /Koran 9:29/

W islamie dżizja była tłumaczona jako opłata za zwolnienie ze służby wojskowej i obronę ze strony muzułmanów oraz przywilej życia na terytorium muzułmańskim. Niewierni byli obywatelami drugiej kategorii i nie mogli zajmować wysokich pozycji państwowych.

REKLAMA/Advertisement

Dżizję wprowadziło na terenach przez siebie opanowanych tzw. Państwo Islamskie, próby wprowadzenia podatku mają miejsce w Egipcie.

za: wiadomosci.dziennik.pl