Koronawirus w Polsce: Premier ogłosił, że już 4 maja zniesiony zostaje obowiązek kwarantanny dla pracujących i uczących się w Czechach i RFN

Mam bardzo dobre informacje dla wszystkich pracowników i uczniów, którzy pracują lub uczą się u naszych zachodnich lub południowych sąsiadów, czyli w Niemczech i w Republice Czeskiej – ogłosił dzisiaj po południu na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Poinformował, że od najbliższego poniedziałku tysiące ludzi będą mogły wrócić do pracy i nauki bez konieczności odbywania obowiązkowej, 14-dniowej kwarantanny.

REKLAMA/Advertisement

– Po analizach epidemiologicznych i we współpracy z rządami w Berlinie i Pradze oraz po konsultacjach z samorządami podjęliśmy wspólnie tę ważną decyzję, na którą czekali pracownicy transgraniczni i ich rodziny. Przyrost nowych zakażeń jest relatywnie niski i stabilny. Nie wygraliśmy z epidemią, ale mamy ją w coraz większym stopniu pod kontrolą. Możemy więc działać bardziej zdecydowanie, aby życie gospodarcze mogło znowu zacząć nabierać tempa. Jednocześnie musimy pamiętać, że przedwczesne otwarcie granic to duże ryzyko. Dlatego wyważenie interesu ekonomicznego pracowników transgranicznych i bezpieczeństwa waszych wspólnot samorządowych to spacer po linie. W żadnym wypadku nie możemy stracić równowagi. Priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi. Jeśli dopuścimy do reaktywacji wirusa na terenach przygranicznych zaprzepaścimy to co udało się dotychczas osiągnąć – napisał Morawiecki.

🔴Mam bardzo dobre informacje dla wszystkich pracowników i uczniów, którzy pracują lub uczą się u naszych sąsiadów, czyli…

REKLAMA/Advertisement

Gepostet von Mateusz Morawiecki am Donnerstag, 30. April 2020